Pytanie o potwierdzenie okoliczności zdarzenia przez sprawcę

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Pytanie o potwierdzenie okoliczności zdarzenia przez sprawcę

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  janusz
  Uczestnik

  Witam, moja żona miała wypadek. Musiała ostro hamować bo wyjechał jej autobus. Przez to na tył samochodu najechał inny kierowca. Nie był on właścicielem samochodu. Nie była wzywana policja. Spisaliśmy tylko oświadczenie z wypadku orzekające o winie tego kierowcy. Szkodę zgłosiłem u ubezpieczyciela sprawcy. Był rzeczoznawca i wycenił szkodę. Zadzwoniłem do ubezpieczyciela i podano mi wyliczoną kwotę – 3000 zł, ale powiedziano, że pieniądze zostaną wypłacone dopiero po uzyskaniu od właściciela polisy oświadczenia, że taka szkoda miała miejsce i że szkody w naszym samochodzie faktycznie powstały w czasie tego wypadku. Nie dostałem żadnej pisemnej informacji. Minęło już 30 dni, a pieniędzy nie ma. Pytanie – czy TU może odwlekać wypłatę odszkodowania ?

  Avatar
  wielkolud
  Uczestnik

  Jeżeli sprawca przyznał się na piśmie, a mimo to zwlekają z wypłatą odszkodowania powinni wciągu 30 dni poinformować Cię na piśmie o powodach opóźnienia.

  Avatar
  janusz
  Uczestnik

  Dzwonie regularnie co tydzień i regularnie dostaje informację że nie otrzymali potwierdzenia od sprawcy i nie mogą wypłacić odszkodowania. Teraz okazało się jeszcze że właściciel widniejący na polisie nie jest aktualny i kontaktują się teraz z „nowym” właścicielem…Co aj teraz mam zrobic ? W TU powiedziano mi, że zazwyczaj jak wysyłają pismo do sprawcy i nie ma odpowiedzi negatywnej to nawet jeśli sprawca nie odpowiada, to zakłada się, że przyznaje się do winy. Czy jest to prawda ?

  Avatar
  oresk
  Uczestnik

  Nie ma zadego zapisu, ze po braku odpowiedzi sprawcy uznaje sie jego odpowiedzialnosc.

  Avatar
  janusz
  Uczestnik

  Dzwoniąc do „moich dobroczyńców” powiedziano mi że kwota odszkodowania wyliczona przez nich wynosi 3000zł. Czy jest to kwota bezsporna, której wypłaty mogę domagać się natychmiastowo ? Nie wiem po prostu czy dobrze to rozumiem – kwota bezsporna to kwota, którą TU uważa za wystarczającą do naprawy, tak?

  Avatar
  oresk
  Uczestnik

  Dobrze rozumiesz, jest to kwota pozwalajaca teoretycznie naprawic pojazd.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Janusz, ubezpieczyciel ma prawo wymagać tych dokumentów które są niezbędne do ustalenia okoliczności wypadku i przy tym nie są szczególnie trudne do uzyskania przez poszkodowanego.
  W tym przypadku dodatkowe oświadczenie sprawcy nie jest konieczne. Wszystko bowiem znajduje się w oświadczeniu sprawcy wypadku sporządzonym na miejscu wypadku. Również rzeczoznawca z TU powinien umieć stwierdzić, które szkody powstały podczas wypadku. Jeżeli TU ma jakieś wątpliwości, to powinno samo zgłosić się do tego kierowcy.


  Co do kwoty bezspornej – jest to kwota odszkodowania, która ubezpieczyciel może ustalić na podstawie posiadanych dokumentów i znanych okoliczności. Może to nie być kwota, która wystarczy na naprawę. Ubezpieczyciel wciąż najprawdopodobniej pracuje nad tą sprawą i możliwe, że jeszcze dopłaci do przyznanej kwoty. Czekaj na ostateczną decyzję.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.