Odszkodowanie z zus za pobyt w szpitalu i operację

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadek poza pracą Odszkodowanie z zus za pobyt w szpitalu i operację

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  kajteg 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  krowka
  Uczestnik

  Witam i pytam o odszkodowanie z zus za pobyt w szpitalu i operację. Już tłumaczę o co chodzi, w drodze do pracy przechodząc przez pasy zostałam potrącona przez samochód. Zostałam uderzona z ogromną siłą w bok prawej nogi.. Zostałam unieruchomiona na noszach, podano mi silne środki przeciwbólowe, ponieważ cały czas głośno płakałam. Następnie zostałam przewieziona do szpitala. Na izbie przyjęć lekarz ortopeda zlecił wykonanie zdjęć RTG całej prawej nogi. Zdjęcia RTG wykazały, kilkukrotne złamanie nogi prawej. Zostałam przyjęta na oddział ortopedyczny, gdzie cały czas podawano mi środki przeciwbólowe, a rana obkładana była lodem. Dopiero po dwóch dniach przeszłam skomplikowaną operację nogi, w której umieszczono śruby i blachy łączące kości. Uczęszczałam na różnego rodzaju zabiegi w czterech placówkach medycznych na przemian, które głównie miały na celu zrost kości. Wykorzystałam już maksymalny okres zwolnień lekarskich, Lekarz orzekł, że najprawdopodobniej część elementów łączących będę miała do końca życia.
  Jak starać o duże odszkodowanie z ZUS ?

  Avatar
  gigi
  Uczestnik

  Należy się Pani odszkodowanie jednorazowe z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu..Wysokość odszkodowania uzależniona będzie od przyznanego przez lekarza orzecznika ZUS uszczerbku na zdrowiu.Równolegle może Pani likwidować szkodę z polisy OC sprawcy wypadku. Dodam jeszcze że należy się Pani wypłata z ubezpieczenia NNW grupowego.

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  A od kiedy to się należy odszkodowanie w drodze do pracy ??? Według moich informacji to już od kilku lat nie ma odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Od stycznia 2003 ustawa wypadkowa nie przewiduje odszkodowań wypłacanych przez ZUS za wypadki w drodze do racy i z pracy do domu.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Dokładnie tak jak piszą moi przedmówcy… ZUS już nie wypłaca jednorazowego odszkodowania jeżeli do wypadku doszło w drodze do lub z pracy, ale z tego co widzę to powinnaś otrzymać odszkodowanie z polisy OC tego kierowcy, czy coś już zrobiłaś w tym kierunku? Masz przynajmniej numer polisy tego kierowcy czy też uciekł z miejsca wypadku?

  Avatar
  kajteg
  Uczestnik

  O właśnie!! Mam pytanie o taki przypadek. Wracałem na rowerze z pracy i dosłownie 20 metrów przed furtką zahaczył mnie lusterkiem jakiś kierowca bo wyprzedzał a miejsca dużo nie miał a z przeciwka jechało inne auto. Najechałem na krawężnik i uderzyłem w barierkę na chodniku. Miałem dosyć mocno zbitą lewą rękę i rozciąłem sobie prawą nogę. Dobrze że kilka sekund później przejeżdżała obok karetka więc pomoc miałem zapewnioną błyskawicznie. Z zusu nic nie dostałem, jedynie w PZU byłem ubezpieczony to dostałem pieniądze. Jak wygląda sprawa z odszkodowaniem od tego kierowcy? Niestety minęły już prawie 4 miesiące od tego czasu ale czy mam jakieś szanse? Niestety nie mam żadnych namiarów na niego, numeru też nie zapamiętałem.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.