PZU odszkodowania tabela uszczerbku na zdrowiu – o co chodzi?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU PZU odszkodowania tabela uszczerbku na zdrowiu – o co chodzi?

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Kavaleros2000 5 lat, 10 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mamuska
  Uczestnik

  Witam, piszę tutaj na forum, ponieważ mam pytanie odnośnie pzu odszkodowania tabela a konkretnie te wszystkie wartości procentowe. Na początku roku zostałam pogryziona przez psa. Lekarz orzecznik stwierdził 4% co dało kwotę 1280zł. Niestety w kwietniu spadłam ze schodów i skręciłam sobie lewą nogę (stopę). Złożyłam wniosek i po paru dniach zadzwoniono do mnie, że zostanie mi wypłacone 500zł (zgodnie z tabelą kwotową). Na początku oczywiście się zgodziłam ale teraz mam wątpliwości…bo nurtuje mnie dlaczego te dokumenty nie zostały wysłane do lekarza orzecznika… Tak więc czy PZU postąpił prawidłowo ? Czy będę się mogła odwołać jeśli pieniądze przesłali mi na konto ?

  Avatar
  bubu
  Uczestnik

  Można się odwołać od decyzji aż do momentu przedawnienia roszczenia. Należy zażądać tabeli na podstawie której był określony uszczerbek oraz doręczenia decyzji na piśmie. Likwidator szkody nie musi tego zrobić więc dobrze tego pilnować. Po przeanalizowaniu tego wszystkiego będzie można się odwołać i udać się do lekarza (orzecznika)

  Avatar
  poka
  Uczestnik

  Wczoraj uległam wypadkowi. Było to na terenie basenu termalnego. Przecięłam sobie skórę głowy. Jestem ubezpieczona w moim zakładzie pracy. Mam pytanie jak mogę się ubiegać o odszkodowanie ?

  Avatar
  bubu
  Uczestnik

  Proszę wypełnić formularz u ubezpieczyciela po zakończonym leczeniu i możliwej rehabilitacji. Należy zgłosić się również do pracodawcy bo jest możliwość, że to on pokrywa wszystkie wszelkie koszty leczenia.

  Avatar
  papierowyswiat
  Uczestnik

  Witam państwa serdecznie!! Tak czytam te wszystkie posty i myślę że zrobił się mały bałagan co oczywiście trzeba wyjaśnić 🙂 pani “mamuska” z tego co czytam to wnioskuję że za 1% dostała pani 320 zł, to nie wiem na jakiej zasadzie otrzymała pani w następnej sprawie równe 500 zł. Po pierwsze może pani się odwoływać jak najbardziej, tylko najpierw trzeba dobrze przeczytać umowę żeby nie było później zaskoczenia że ubezpieczyciel miał rację. Po drugie jakie dokumenty miały zostać przekazane lekarzowi? Nie bardzo tego rozumiem.

  Panie “bubu” tabeli nie trzeba żądać ponieważ każdy ubezpieczony taką dostaje razem z umową, a poza tym jest ona powszechnie dostępna. Druga sprawa w następnym poście to na jakiej zasadzie pracodawca ma płacić odszkodowanie pracownicy, która uległa wypadkowi poza miejscem pracy? Chyba że pracowała na tym basenie to wtedy inna rozmowa, ale trzeba o takie rzeczy dopytać a nie z góry stawiać diagnozę że pracodawca zapłaci za leczenie.

  Avatar
  alexandrix
  Uczestnik

  Cześć, ja mam pytanie w imieniu mojego partnera. Od 4 miesięcy przebywa za granicą, tam chwilowo pracuje i w zeszłym tygodniu zwichnął sobie przedramię. Kupił sobie taki usztywniacz żeby szybciej się zagoiło. Chłopak ma normalnie polisę na życie i chciałabym się dowiedzieć czy może się ubiegać o zwrot pieniędzy za taki usztywniacz i leki przeciwbólowe? U nas w kraju to wszystko jest tańsze ale tam musiał zapłacić kilkadziesiąt euro w sumie. Czy ubezpieczyciel normalnie uzna takie uraz nawet jak miał miejsce za granicą? Czekam na wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam!!

  Avatar
  papierowyswiat
  Uczestnik

  W sumie to wszystko zależy od umowy jaką posiadał chłopak, byłoby dobrze gdybyś ją przeczytała na spokojnie. Wydaje mi się, że to bez znaczenia w którym państwie doszło do urazu, ale na pewno ubezpieczyciel będzie żądał przedstawienia dokumentów z leczenia, nawet tych zagranicznych. Trzeba jakoś udowodnić że faktycznie doszło do urazu. Jeśli ubezpieczenie dotyczy również zakupu leków czy takich urządzeń ortopedycznych no to potrzebne będą paragony ze sklepu medycznego. Tak czy owak musisz najpierw dobrze przeczytać warunki polisy i lepiej zrobić to jak najszybciej bo zawsze są jakieś terminy, których trzeba się trzymać.

  Avatar
  alexandrix
  Uczestnik

  Cześć jeszcze raz! Niestety jestem całkowicie zawiedziona 🙁 Nie dostałam nic, dzwoniłam do ubezpieczyciela i powiedzieli, że nie zwracają pieniędzy za lekarstwa i tym podobne rzeczy, a uraz nie kwalifikuje się do ich tabeli 🙁 Nie wiem za co płaciliśmy te składki i to od wielu lat jak nic nie można za to uzyskać. Jak chłopak wróci to zmieniamy ubezpieczyciela co chociaż wróci za lekarstwa w razie wypadku. Dzięki za pomoc!

  Avatar
  Kavaleros2000
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Ja mam pytanie do prawników na tym forum. Czy odszkodowanie z polisy OC wyklucza odszkodowanie z polisy na życie? Mój syn został potrącony na pasach bo jakiś kierowca wyprzedzał tego co się zatrzymał. Do tego jeszcze sobie pojechał jakby nigdy nic, ale na szczęściej później go złapali. Syn miał złamaną nogę i lewą rękę. Dostaliśmy w sumie niedawno odszkodowanie z polisy OC tego kierowcy, ale z racji tego że cała rodzina ubezpieczona jest grupowo w jednym towarzystwie, to czy poprzednie świadczenia z OC nie stoją na przeszkodzie żeby wnosić o wypłatę pieniędzy z polisy na życie? Byłbym wdzięczny za wszelkie porady.

  Pozdrawiam,
  Olek Kawaler.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.