Ile można dostać odszkodowania z oc sprawcy??

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Ile można dostać odszkodowania z oc sprawcy??

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Karina
  Uczestnik

  Witam, chciałabym się dowiedzieć ile można dostać odszkodowania z oc sprawcy? Miałam wypadek na skuterze. Kierowca samochodu wymusił na mnie pierwszeństwo i doszło do wypadku. Niestety doznałam wielu obrażeń w tym złamanie prawej kości podudzia, prawego nadgarstka, obite płuca oraz przecięcie skóry głowy w okolicy czoła. Trafiłam do szpitala na 5 miesięcy, przeszłam 2 operacje. Ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania za wypadek i doznane urazy.

  Avatar
  znbc
  Uczestnik

  To komisja lekarska ustala jaki procent a więc jaką kwotę dostaniesz. Na chwilę obecną ciężko to stwierdzić. Odszkodowanie z OC sprawcy powinno być wysokie (ale różnie to bywa w naszym kraju). Moja znajoma jak doznała skręcenia kręgosłupa i miała potłuczenia głowy to dostała 9% i 11 000zł tzw. zadośćuczynienia.

  Avatar
  Karina
  Uczestnik

  Jak na razie dostałam 25000 zł kwoty bezspornej. A czy na kwotę odszkodowania wpływa również fakt, że w szpitalu zarażono mnie jakąś bakterią…

  Avatar
  znbc
  Uczestnik

  hmm…ciężka sprawa z tym zarażeniem…myślę, że to też może mieć wpływ na kwotę odszkodowania.

  Avatar
  likol
  Uczestnik

  Widzę Karina że nie za bardzo znasz dokumenty… Tak na prawdę jesteś w stanie sobie sama wyliczyć ile ci się należy…. Aaa…no i najważniejsze…nie wiem czy wiesz ale na samą szkodę nie składa się tylko uszczerbek ciała ale również zarobki.

  Avatar
  tytus
  Uczestnik

  Cześć, miałem podobny wypadek. Również brałem udział w wypadku, w którym kierowca wymusił na mnie pierwszeństwo. W wypadku niestety doznałem przecięcia znamienia. Przed 6 dni nie mogłem wstać z łóżka. 2 tygodnie temu wycięto mi pozostałości po znamieniu. Tydzień temu zgłosiłem się do PZU o przyznanie odszkodowania. Wypełniłem wszystkie potrzebne dokumenty i poinformowano mnie o terminie, w którym odbędzie się komisja lekarska. Co jest bardzo dziwne a zarazem ciekawe to, to, że 2 dni przed terminem komisji lekarskiej dostałem wiadomość od PZU, w której napisali, że przyznali mi 900zł odszkodowania. Co mam teraz zrobić ? Czy mam przyjąć te pieniądze czy się odwoływać ?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj Karina na forum. Postaram Ci się pomóc.

  Niestety doznałam wielu obrażeń w tym złamanie prawej kości podudzia, prawego nadgarstka, obite płuca oraz przecięcie skóry głowy w okolicy czoła. Trafiłam do szpitala na 5 miesięcy, przeszłam 2 operacje. Ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania za wypadek i doznane urazy.

  Na podstawie samego opisu urazów trudno określić należną kwotę odszkodowania. To może ustalić tylmo lekarz orzecznik na podstawie:

  • dokumentacji medycznej
  • badania lekarskiego
  • wywiadu medycznego

  Pomocne mogą być jednak tabele uszczerbku na zdrowiu
  Dodatkowo możesz także uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Możesz także otrzymać zadośćuczynienie za doznane cierpienia.

  Pamiętaj także, że możesz uzyskać odszkodowanie za zniszczony skuter. To wszystko sprawia, że odszkodowanie może być bardzo wysokie, ale także trudne do wyliczenia bez właściwej wiedzy i narzędzi.

  Co do zarażenia w szpitalu, tutaj konieczny byłby oddzielny wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela szpitala. Bowiem to szpital odpowiada za niewłaściwe warunki sanitarne.

  Avatar
  KarrAmba
  Uczestnik

  A ja mam pytanie do jakiegoś prawnika. Mieliśmy z żoną niegroźny wypadek, doznaliśmy tego urazu biczowego bo tak stwierdził ortopeda i że to niby jest bardzo powszechne przy uderzeniach w tył auta. Przez dobry tydzień czuliśmy dziwne mrowienie, bóle barku, ramion i ogólnie bolały nas szyje. Wysłałem email do ubezpieczyciela sprawcy, ale otrzymałem pismo że nic mi nie przysługuje bo nie ma widocznego uszczerbku na zdrowiu. Co ja mogę teraz zdziałać? Chodzi mi tylko żeby zwrócili pieniądze za to leczenie i nic więcej.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Kolego powiem ci tak… te wszystkie typowe urazy są prawie zawsze ignorowane przez ubezpieczycieli. Jak nie ma złamania czy otarcia to praktycznie nic nie dostaniesz bo nie masz dowodów że coś cię boli. Wiem że takie sprawy o odszkodowanie za uraz biczowy to najczęściej kończą się na rozprawie sądowej ale z drugiej strony powiem ci że warto w to iść! Koszty leczenia to jedno, ale prawnie przysługuje ci również zadośćuczynienie właśnie za ten ból. Kwoty moga być różne, parę lub kilka tysięcy złotych.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.