Złamanie kości piętowej odszkodowanie ZUS – wypadek w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Złamanie kości piętowej odszkodowanie ZUS – wypadek w pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  saser
  Uczestnik

  Witam, miałem wypadek w pracy, a konkretnie złamanie kości piętowej i chodzi o odszkodowanie ZUS. Po 5 tygodniach gipsu kość zrosła się prawidłowo. Obecnie boli mnie jeszcze i mam opuchliznę, ale chodzę na rehabilitrację i zwolnienia mam ponad miesiąc.Jak powinna wyglądać cała procedura wypadku ? W firmie nie przywiązywało się uwagi do szkoleń BHP. Z tego co przeczytałem to ponoć ZUS niechętnie wypłaca pieniądze za złamania, które goją się świetnie. Bym mógł się starać o odszkodowanie musiał bym znaleźć jakiegoś BHPowca, który przeprowadzi z pracownikami szkolenia „wstecz” i sporządzi protokół z wypadku. Czy warto kombinować z tą całą procedurą wstecz ?

  Avatar
  krokodyl
  Uczestnik

  Obecnie ZUS płaci 854zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu, więc sam sobie odpowiedz czy warto. Jeśli chodzi o BHPowca to nie Ty musisz go szukać tylko Twój pracodawca. Według mnie warto „kombinować”.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Dla mnie jak najbardziej trzeba zadziałać w tym temacie. Szkoda żeby pieniądze przepadły a osobiście nie słyszałem żeby ZUS nie chciało płacić za dobrze zrastające się złamania. Oni mają swoje tabele procentowego uszczerbku na zdrowiu i według tego obliczają wysokość odszkodowania. Także na spokojnie pozałatwiaj wszystko bo na pewno warto.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.