Odszkodowanie dla dziecka z zus za wypadek przed domem

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Odszkodowanie dla dziecka z zus za wypadek przed domem

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  ela55
  Uczestnik

  Witam państwa,

  Czy ktoś wyjaśni mi kwestię jaką jest odszkodowanie dla dziecka z zus -u? Moja wnuczka miała wypadek w drodze z przedszkola do domu. Uderzyła buzią o betonowe schody i wybiła kilka mleczaków. Przez to ma ubytek w dziąśle oraz wymaga korekty aparatem. Proszę o informację czy mogę ubiegać się o odszkodowanie ? Kilka dni temu koleżanka powiedziała nam , że należy się jej również odszkodowanie z ZUS-u. Czy to prawda ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Szkodę można likwidować z ubezpieczeń NNW. Brak jest podstaw prawnych do jednorazowego odszkodowania z ZUS. Można starać się o odszkodowanie od zarządcy schodów jeśli wypadek był spowodowany złym stanem schodów.

  Avatar
  ela55
  Uczestnik

  Dziękuję za informację i proszę o dalsze wskazówki.
  Wnuczka posiadała ubezpieczenie NNW w przedszkolu, Jakie informacje , dokumenty powinnam zdobyć i przedłożyć do TU, żeby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie? Co do stanu schodów, faktycznie ich stan miał wiele do życzenia.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Trzeba zapoznać się z OWU. Z ubezpieczeń NNW wypłaca się tylko odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Wobec tego liczy się ocena uszkodzonego narządu po leczeniu i rehabilitacji, a kwota odszkodowania to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Milka nie zawsze tak jest, że za 1% uszczerbku dostaniesz 1/100 łącznej sumy ubezpieczenia. Nie ma na to reguły, chociaż w większości polis właśnie tak jest. Nie jest prawdą, że odszkodowanie wypłaca się tylko za trwały uszczerbek na zdrowiu. Większość polis wypłaca pieniądze chociażby za sam kilkudniowy pobyt w szpitalu. A wracając do sprawy odszkodowania z zusu to faktycznie nie da się nic wyciągnąć w takim przypadku. Pozostaje ubezpieczenie nnw szkolne albo indywidualne, ale finansowo nie spodziewałbym się wielkich kwot.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.