Nerwiak pourazowy i odszkodowanie za brak czucia

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Nerwiak pourazowy i odszkodowanie za brak czucia

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  adwokat 6 lat, 3 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  papatka
  Uczestnik

  Hej, mialam wypadek w pracy i okazało się że mam nerwiaka pourazowego. Pilka uderzyla mnie w kciuk tak,ze w wyniku leczenia, odcieto mi nerw obwodowy,bym nie czula bólu. Jednak ból nadal mi bardzo doskwieral. Lekarz wyslal mnie na rezonans w trybie szybkim.W badaniu wyszlo,ze mam tam narośl wielkości. Zoperowano mnie. W badaniu histopatologicznym wyszło,że był to nerwiak powstaly na skutek tego uderzenia, ktore mialo miejsce w pracy.
  Za parę dni kończe leczenie.Bede skladac dokumenty o odszkodowanie do ZUS. przeszłam w trakcie tego leczenia 2 operacje, palec jest nie w pełni sprawny,nie mam pelnej jego ruchomości. Ile procent mogliby mi za to przyznać? Czy to,ze nie mam czucia w tym kciuku, mozna zaliczyc do trwalego uszczerbku na zdrowiu?Jesli tak, to kto ma mi to stwierdzic? Czy mam miec na to jakies dokumenty?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Bardzo istotne jest co masz napisane w protokole z wypadku . Od tego zależy czy masz szanse na otrzymanie odszkodowania.

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  ZUS wypłaca jednorazowe odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub długotrwały rozstrój zdrowia. Wydaje się, że uraz opisany przez Panią podpada pod trwały uszczerbek na zdrowiu. Ustaleniem tego zajmie się lekarz orzecznik ZUS, od orzeczeń ma Pani prawo się odwoływać.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.