Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki odszkodowanie z zus?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki odszkodowanie z zus?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  adi
  Uczestnik

  Dzień dobry, jestem nauczycielem w-fu. Podczas zajęć miałem niegroźne naderwanie mięśnia brzuchatego łydki odszkodowanie pewnie mi przysługuje ale mam pytanie bo w sumie to tak … W szpitalu podali diagnozę i skierowali mnie na dalsze leczenie. Wstępnie dostałem 10 dni urlopu. Nie dostałem żadnego skierowania na badania ani do ortopedy. Lekarz zasugerował, żebym poszedł do PRYWATNEJ przychodni ortopedycznej. Nie wspomnę, że wizyta plus USG kosztują na prywatnie około 300zł. Leczenie prowadzę we własnym zakresie. Chcę wrócić po tych 10 dniach do pracy. Czy warto ubiegać się o odszkodowanie z PZU i ZUS-u ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Oczywiście, że warto

  Avatar
  adi
  Uczestnik

  Pytanie jeszcze czy ubezpieczycielowi wystarczy do oceny stopnia uszczerbku karta informacyjna z diagnozą z SOR-u oraz oświadczenie lekarza piewszego kontaktu poparte wyłącznie udzieleniem zwolnienia i zaleceniami odnośnie sposobu leczenia nogi. Nie leczyłem sie przecież w przychodni specjalistycznej i nie miałęm zrobionego USG.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Wszystko zależy od ubezpieczyciela.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Dzień dobry Adi, możesz uzyskać odszkodowanie zarówno od ZUS, jaki PZU. Istnieje jednak kilka zastrzeżeń.
  Po pierwsze, od ZUS otrzymasz tylko jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek. Dokumenty który posiadasz, a także badanie komisji lekarskiej powinny wystarczyć do właściwej oceny Twojego stanu zdrowia. Na zwolnieniu lekarskim otrzymasz także także 100% wypłaty (zamiast 80%).

  ZUS jednak nie pokryje kosztów prywatnej opieki zdrowotnej. O zwrot kosztów możesz starać się od swojego ubezpieczyciela z NNW.
  Jeżeli wypadek był spowodowany niewłaściwymi warunkami w pracy, to możesz uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela szkoły.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.