Czy za skręcenie nadgarstka odszkodowanie jakieś dostanę?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Czy za skręcenie nadgarstka odszkodowanie jakieś dostanę?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  kalamarnica 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  gumis
  Uczestnik

  Witam,

  Idąc wieczorem chodnikiem poślizgnąłem się i upadłem na prawą rękę. Zgłosiłem się na SOR. Lekarz po prześwietleniu stwierdził, że ręka nie jest złamana i doszło tylko do skręcenia i naderwania nadgarstka. Zapisał mi ortezę (protezę ortopedyczną) przez 3 tygodnie. Zakupiłem ją z własnych pieniędzy, ale na refundację NFZ. Po tych 3 tygodniach objawy nie ustąpiły więc zgłosiłem się prywatnie do ortopedy, który myślał, że jest to coś innego i skierował mnie na następne prześwietlenie. Okazało się, że to lekarz z SOR-u miał rację. Ortopeda zlecił noszenie ortezy przez 2 tygodnie i zlecił rehabilitację, którą odbywałem na prywatnie. Ubezpieczony jestem na kwotę 20.000 zł. Czy jest możliwość dostania odszkodowania ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Musisz sprawdzić sobie czy Twoje ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją.

  Avatar
  dwojka
  Uczestnik

  O ile pamiętam (ale mogę się mylić) to niestety w PZU nie ma odszkodowania w postaci zwrotu kosztów za leczenie. Mimo, że wysokość uszczerbku będzie raczej znikoma to warto się odwoływać.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Chyba tylko najdroższe polisy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie możliwość zwrotu kosztów za leczenie. Swoją drogą 20 tys sumy ubezpieczenia to bardzo mało, podobnie jak szkolne ubezpieczenia. Kiepską masz tę polisę. Na pewno za sam uraz dostaniesz pieniądze, ale nie spodziewaj się cudów. Może z 400 zł dostaniesz.

  Avatar
  kalamarnica
  Uczestnik

  a jak to wygląda w szkolnym ubezpieczeniu? bo miałem skręcony nadgarstek i dostałem 150 zł odszkodowania. Czy to nie za mało? ktoś wyżej pisał o 400 zł to chyba tyle bym musiał dostać, Do szkoły nie chodziłem ponad tydzień czasu i później przez 2 miesiące nie mogłem ćwiczyć na wf.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.