Opiłek w oku odszkodowanie po wypadku przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Opiłek w oku odszkodowanie po wypadku przy pracy

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  gogolin 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Mietek
  Uczestnik

  Dzień dobry, prosze o wyjaśnienie czy za opiłek w oku odszkodowanie z ZUSU mi normalnie przysługuje? Wykonując pewną czynność w pracy (na prośbę szefa) wbił mi się w oko opiłek. W szpitalu oczywiście wyjęli mi to, przepisali leki, a w przychodni lekarz dał mi 7 dni urlopu. Oko mi łzawi, piecze plus jeszcze światłowstręt. Nie mam ubezpieczenia NNW a zadanie, które dał mi szef, było zadaniem wykraczającym moje obowiązki służbowe. Czy powinienem napisać wniosek do pracodawcy o przeprowadzenie postępowania w celu ustalenia okoliczności i przyczyn zdarzenia ? Czy mogę liczyć na odszkodowanie ?

  Avatar
  gogolin
  Uczestnik

  Musi być zgłoszenie wypadku i to jak najszybciej. Odszkodowanie będzie Ci się należało z ZUS-u. Zastanawia mnie tylko jedno… Dlaczego nie miałeś założonych okularów ochronnych ?

  Avatar
  Mietek
  Uczestnik

  Nie miałem okularów bo nigdy ich nie było. Jedynym świadkiem jest szef a do pracy wracam jutro. Ile mogę dostać za takie odszkodowanie ?

  Avatar
  gogolin
  Uczestnik

  Najpierw musi być protokół powypadkowy, potem uznanie wypadku jako wypadek przy pracy. Następnie wniosek do ZUS-u i komisja lekarska, na której określą procentowy uszczerbek na zdrowiu.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.