Odszkodowanie za pogryzienie przez psa z PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie za pogryzienie przez psa z PZU

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  endzelina 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  slawek
  Uczestnik

  Witam, mam pytanie o odszkodowanie za pogryzienie przez psa z PZU, był to pies znajomego, który niby zna mnie od małego, więc nie wiem dlaczego się na mnie rzucił. W wyniku pogryzienia straciłem 1/3 palca serdecznego i miałem rozszarpany mały palec. PZU przyznało mi bez komisji 15%. Teraz jeszcze czekam na odpowiedź z OC właściciela gospodarstwa. Czy mam odwołać się od decyzji PZU i czy mam jakieś szanse na odszkodowanie z tego OC rolnika ?

  Avatar
  otylia
  Uczestnik

  Tak, może Pan się ubiegać o odszkodowanie z OC właściciela tego gospodarstwa. Proszę sprawdzić ogóle warunki tego OC.

  Avatar
  kr45
  Uczestnik

  Procent, który został Panu przyznany z PZU wydaje się adekwatny do poniesionych przez Pana uszczerbków. Jeśli chodzi o odszkodowanie z OC właściciela gospodarstwa rolnego to szkoda musi mieć związek z prowadzeniem tego gospodarstwa i właściciel musi ponosić za nią odpowiedzialność.

  Avatar
  endzelina
  Uczestnik

  15% to chyba dużo, ja miałam w trakcie pracy ucięty palec ale tylko trochę tuż za paznokciem i dostałam chyba 5% jeśli pamiętam dobrze więc 15 to całkiem sporo i chyba w porządku.

  A chciałabym się spytać czy jak pogryzie mnie pies ale nie rolnika tylko z domu prywatnego to też dostanę jakieś odszkodowanie? Pytam bo moja siostrzenica miała taki wypadek i to w centrum miasta praktycznie. Mały piesek niby ale chapnął ją w kostkę i musiała mieć założony opatrunek. Wiemy czyj to pies ale czy cokolwiek dostaniemy za takie coś? Mamy ubezpieczenie takie rodzinne ale jak zadzwoniłam się pytać jak to wygląda to mi odpowiedział konsultant że to zbyt niski uraz i na 99% nie dostaniemy odszkodowania.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.