Czy za zerwane ścięgno achillesa odszkodowanie mi przysługuje ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Czy za zerwane ścięgno achillesa odszkodowanie mi przysługuje ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Marcinek
  Uczestnik

  Witam, wszystkich. Miałem wypadek, powiedzcie mi czy za zerwane ścięgno achillesa odszkodowanie z ZUS będzie mi przysługiwać ? Normalnie pracuję i opłacam składki.

  Avatar
  werka
  Uczestnik

  A gdzie miał miejsce Twój wypadek ?

  Avatar
  Marcinek
  Uczestnik

  Wypadek miał miejsce na hali sportowej podczas gry w kosza.

  Avatar
  werka
  Uczestnik

  W takim przypadku za zerwane ścięgno achillesa odszkodowanie odszkodowanie z ZUS-u Ci się nie należy bo to nie był wypadek w pracy. Możesz się ubiegać o odszkodowanie, ale z NNW czyli z ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Marcinek, składki z ZUS zapewniają ci państwową opiekę zdrowotną oraz świadczenia związane z niezdolnością do pracy. Odszkodowanie z ZUS możesz uzyskać tylko w przypadku, gdyby do wypadku doszło w pracy.
  Jeżeli jesteś sportowcem lub dużo trenujesz, to polecam polisę NNW – jeżeli jeszcze jej nie posiadasz. Wówczas możesz uzyskać odszkodowanie za urazy, nawet jeżeli sam się do nich przyczyniłeś lub trudno jest ustalić sprawcę.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.