Zwichnięcie barku odszkodowanie z ZUS – ile dostanę?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Zwichnięcie barku odszkodowanie z ZUS – ile dostanę?

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Dzień dobry, przytrafiło mi się niestety zwichnięcie barku odszkodowanie z ZUS ile może wynosić? Było to tak, podczas wykonywania swojej pracy uległem wypadkowi, w którym skręciłem staw barkowy. Wylądowałem na 2 miesiące na zwolnieniu i 6 miesięcznej rehabilitacji. Protokół powypadkowy sporządzony, wypadek zakwalifikowany jako wypadek przy pracy. Złożyłem wniosek do PZU z pełną dokumentacją, ale dostałem odpowiedź, że roszczenie nie zostanie przyznane, ponieważ nie spełnia definicji nieszczęśliwego wypadku przy pracy. Napisali, że wypadek jest z mojej winy gdyż źle stanąłem podczas wykonywania czynności, w której nastąpił wypadek. Czy mogę wywalczyć odszkodowanie w mojej sytuacji ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i wykazać przyczynę zewnętrzną. Jeśli chodzi o odszkodowanie z NNW to należy szczegółowo opisać zdarzenie to jest przyczynę zewnętrzną i skutki tego wypadku. Można również domagać się od ZUS-u jednorazowego odszkodowania.

  Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Jakbym wiedział co uzna PZU to bym napisał o jakichś przyczynach zewnętrznych. Co do ZUS-u to czekam na ich oświadczenie.

  Avatar
  ursus
  Uczestnik

  Pospolicie może się wydawać, że zgłoszenie szkody z NNW jest proste. Niestety tak nie jest jeśli szkoda nie jest widoczna gołym okiem.

  Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Czy ktoś z Was orientuje się ile będzie kosztowało napisanie odwołania ?

  Avatar
  monika
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o firmy odszkodowawcze to najczęściej ich zarobek to prowizja od uzyskanego świadczenia.

  Avatar
  Czarny-ziemniak
  Uczestnik

  Dzień dobry a ja mam pytanie odnośnie wypadku przed pracą. Jestem motorniczym od 15 lat (nie będę pisał w jakim mieście) i jak dochodziłem do zajezdni to poślizgnąłem sie na ślizgkiej szynie i upadłem na plecy. W sumie nic nie czułem bo miałem grubą kurtkę. Tylko później po paru godzinach jazdy czułem dziwne mrowienie w okolicach barku. W domu zaczęły mnie boleć plecy przy poruszaniu rękami. Lekarz powiedział że musiałbym nosić taki kołnierz i dał jakieś maści. Miałem tydzień zwolnienia. Czy za takie coś dostałbym odszkodowanie?

  Avatar
  TOMTOJ
  Uczestnik

  A zgłaszałeś już to do ZUSU? Bo jak byłeś już czasowo w pracy i na terenie pracy to chyba dostaniesz normalnie odszkodowanie. Tylko nie wiadomo do końca czy zajezdnia to już kwalifikuje się do miejsca pracy. Inaczej jak jest to chyba nie dostaniesz bo coś czytałem że w drodze do pracy albo jak wracasz już do domu i coś ci się stanie już nie dostajesz odszkodowania z ZUSU.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Za wypadek w drodze do pracy nie ma już jednorazowego odszkodowania. Kwestia tylko czy ten obszar zajezdni kwalifikuje się do obszaru Twojego stanowiska pracy. Jeśli tak to odszkodowanie dostaniesz tylko musisz wszystko zgłosić pracodawcy żeby sporządził protokół powypadkowy. Daj znać jak się to zakończyło.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.