Czy należy mi się odszkodowanie za uraz kręgosłupa w pracy?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy należy mi się odszkodowanie za uraz kręgosłupa w pracy?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  owies
  Uczestnik

  Czy normalnie dostanę jakieś odszkodowanie po urazie kręgosłupa w pracy? Historia jest taka, że podczas pracy przy układaniu towaru na magazynie i podnoszeniu skrzynek strzyknęło mi w kręgosłupie. Poinformowałem o tym kierownika. Od dwóch tygodni jestem na zwolnieniu. Ciągle mnie boli i nie ma poprawy. Neurolog podejżewa wypadniecie dysku. Kiedy ból troche minie wtedy zrobie rezonans.
  Czy mam jakieś szanse na odszodowanie,mimo nie podjętych kroków przez kierownika ? Nie mam świadków zdarzenia, ale wiele osób może potwierdzić mój stan.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  napisz do pracodawcy wniosek o przeprowadzenie postepowania powypadkowego w zwiazku ze zdarzeniem, o ktorym poinformowalas kierownika. Napisz tez, co sie stalo. Wyslij to listem poleconym, sobie zostaw kopię pisma i czekaj. Pracodawca ma okreslony czas na sporzadzenie dokumentacji

  Avatar
  aget
  Uczestnik

  Mam podobny problem. Zatrudnilem sie w pracy i po 2 miesiacach mam uraz kregoslupa, lekarze mowia ze nie da sie go wyleczyc i mozna tylko lagodzic bol. co mam zrobic ? z pracy zostalem zwolniony bo nie przepracowalem 3 miesiecy a na zwolnieniu jestem juz ponad 3 miesiace. nie moge wykonywac zadnej pracy fizycznej a nie mam zadnych uprawnien aby pracowac za biurkiem…czy należy mi sie cos za utratę zdrowia ? Jesli tak to od kogo i w jakiej formie ? jak się do tego zabrać ?

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  nie bedzie latwo, ale sprobowac warto. Zrob normalny wniosek i popros o uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy.
  Dobrze byloby gdyby konkretnie wypowiedzial sie lekarz czy jest to uraz, czy stan chorobowy i czy sposob wykonywania pracy przyczynil sie (i w jakim stopniu) do jego powstania lub ujawnienia….

  Avatar
  waks
  Uczestnik

  Aby ubiegać się o odszkoodwanie musi być spelniony warunek – wypadek przy pracy. Jednym z istotnych elementów definicji wypadku przy pracy jest istnienie przyczyny zewnętrznej. ZUS musi ustalić, czy przyczyna zewnętrzna – wysiłek fizyczny miał wpływ i z jakim skutkiem na ujawnienie się schorzenia kręgosłupa.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Owies, skoro Twój kierownik wie, co się stało powinien zgłosić to do działu BHP. Porozmawiaj z nim, iż konieczna jest procedura ustalenia okoliczności wypadku i protokół wypadku przy pracy. Jeżeli to nie pomoże – zgłoś wypadek pisemnie i upewnij się, że pracodawca podjął odpowiednie działania.
  Gdy powstanie protokół, powinieneś dostarczyć jeszcze druk N9 i wniosek o odszkodowanie. To wszystko pracodawca dostarcza do ZUS, a ty czekasz na komisję lekarską i pieniądze
  Dobrze, że zgłosiłeś chociaż ustnie sprawę do kierownika – jest to jednak dowód na to, że uraz miał miejsce w pracy. Myślę, że jest duża szansa na odszkodowanie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.