Opis zdarzenia do odszkodowania wzór jest potrzebny. PILNA POMOC

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Opis zdarzenia do odszkodowania wzór jest potrzebny. PILNA POMOC

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  xzaw
  Uczestnik

  Miałem wypadek i musiałbym sporządzić opis zdarzenia do odszkodowania wzór. Sprawca to młody chłopak, który 2 miesiące temu otrzymał prawo jazdy. Gdybym się nie osłonił i skulił to nie wiem jak by to się zakończyło. Na jakie odszkodowanie mogę liczyć i gdzie znajdę wzór takiego dokumentu żeby dokładnie opisać przebieg wypadku?

  Avatar
  rebus
  Uczestnik

  Takie informacje podają lekarze orzecznicy i firmy, które współpracują z nimi.

  Avatar
  uluis
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o ubezpieczenia NNW to należą się one za trwałe uszczerbki na zdrowiu. Niestety, ale Ty nie kwalifikujesz się ze swoimi obrażeniami. Co innego gdyby Twoje rzeczy uległy zniszczeniu. Wtedy mógłbyś starać się o odszkodowanie z OC sprawcy.

  Avatar
  xzaw
  Uczestnik

  Okej dzięki za odpowiedzi.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  xzaw W tym przypadku należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Podałeś jednak za mało danych, by można było udzielić pełnej informacji na ten temat. Czy sprawca podał Ci dane ubezpieczyciela, albo chociaż własne dane kontaktowe? Co się działo po wypadku? Czy konieczna była pomoc lekarza? W takich przypadkach (gdy są ranni)na miejscu powinna zjawić się policja. Jednak nie wszystko stracone – jeżeli byli świadkowie, a sporawa będzie współpracował, możliwe jest uzyskanie odszkodowania bez większych problemów.

  uluis Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, a w polisie jest dokładnie zaznaczone, za jakie urazy należy się odszkodowanie – nie jest więc wykluczone, że xzaw mógłby otrzymać odszkodowanie z NNW, gdyby takie ubezpieczenie posiadał. Dodatkowo odszkodowanie z OC sprawcy należy się zarówno za szkody materialne, jak i osobowe. Dodam też, że można uzyskać, wciąż z OC, zadośćuczynienie które jest właściwie odszkodowaniem za straty niematerialne, np.: za doznane cierpienia.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.