Odszkodowanie za wypadek przy pracy i druk N9

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Odszkodowanie za wypadek przy pracy i druk N9

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  pociza
  Uczestnik

  Witam miałem wypadek w pracy i mam pytanie związane z dokumentem jakim jest druk N9. Moje przedramię w okolicy nadgarstka, dotknęło hamującej piły co spowodowało głębokie rozcięcie. Nie zadziałała osłona tarczy piły. Miałem 5 szwów i została duża blizna. Czy nalezy mi sie jakieś odszkodowanie ? Jestem dodatkowo ubezpieczony też w PZU. Czy z PZU tez mogę liczyć na odszkodowanie ? Dostarczyłem zaswiadczenie że jestem zdolny do pracy Chciałem pobrac jakis druk (chyba N9) ktory kazał mi lekarz wziąć zeby mogł wypełnic, lecz Pani w kadrach powiedziała że nie wie o co chodzi. Dostałem jedynie protokół powypadkowy. Czy to własnie z tym mam iść do lekarza zeby na podstawie tego sporządził ten druk N9 ? Posiadam ksero z przebiegiem leczenia oraz kartę informacyjną.

  Avatar
  romb
  Uczestnik

  Druk N9 można pobrać na stronie ZUS. Protokół jeżeli zawiera stwierdzenie o uznaniu za wypadek przy pracy jest częścia do wniosku o jednorazowe odszkodowanie. Składasz to u pracodawcy. Jednostronnie napisz że wnosisz o przesłanie dokumentacji do własciwego ZUS celem ustalenia uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy. BHP-owiec kompletuje całą dokumentacje i przesyłą ja do ZUSu. Następnie zostanie wyznaczona data komisji.

  Avatar
  wode
  Uczestnik

  Jeśli jesteś ubezpieczony w PZU to musisz pytać w inspektoracie PZU.

  Avatar
  pociza
  Uczestnik

  Pobrałem druk N9 w ZUSie. Jutro idę do lekarza zeby mi to wypełnił. Byłem również w PZU i również mi dano wniosek do wypełnienia przeze mnie i przez zakład pracy zeby okreslili moje składki ubezpieczenia. Czy mam robić kopie tych wszystkich dokumentów ? Co skłądam ? Kopie czy oryginały ?

  Avatar
  sekli
  Uczestnik

  Protokół który dostałeś jest Twój.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Wnosek i oryginał N9 należy złozyć u pracodawcy. Pozdrawiam.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  To pracodawca powinien zatwierdzony przez Ciebie protokół wypadku przesłać do ZUS. Wraz z drukiem N9, Ten wypełnia lekarz prowadzący na podstawie diagnozy. Protokół powypadkowy nie jest do tego konieczny – druk N9 jest bowiem zaświadczeniem o aktualnym stanie zdrowia. Powinieneś także dostarczyć pracodawcy wniosek o jednorazowe odszkodowanie. On również jest przesyłany do ZUS. Zakład na podstawie tych dokumentów wydaje decyzję i przyznaje odszkodowanie.

  Z PZU możesz uzyskać odszkodowanie po warunkiem, iż jest to polisa NNW. Możesz też uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela swojego pracodawcy. W tym przypadku jednak protokół musi wskazywać, że to pracodawca jest odpowiedzialny za wypadek.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.