Jakie odszkodowanie dla dziecka za złamaną rękę w szkole?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Jakie odszkodowanie dla dziecka za złamaną rękę w szkole?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  OPCY 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  iwona
  Uczestnik

  Witam,

  Powiedzcie mi proszę, jak wysokie odszkodowanie powinni wypłacić córce  z PZU za złamaną rękę w przedszkolu? Niestety moja córka złamała rękę podczas zajęć w przedszkolu (obie kości). Po dwóch tygodniach noszenia gipsu poszłyśmy na zdjęcie. Lekarz stwierdził że założy jeszcze łuskę gipsowana 7 dni. Na jakie odszkodowanie może liczyć moja córka ? Jest ubezpieczona w przedszkolu na 10000zł (ubezpieczenie grupowe PZU).

  Avatar
  Kaszulka
  Uczestnik

  Iwonko strasznie ci współczuję!! Wiem jak to jest bo moja mała w podstawówce też złamała rękę i miałam to samo przeżycie. A ile nerwów, czy się zrośnie, czy nie będzie bolało, czy będzie zdrowa, trzeba wziąć wolne żeby z nią w domu siedzieć, rozumiesz. Też ubezpieczyłam małą w PZU i dostała za złamanie bodajże 400 zł. Bardzo mało płacą tak sobie myślę bo ile to jeżdżenia i załatwiania miałam to się w głowie nie mieści. Jeszcze musiałam się w pracy pozamieniać z dziewczynami żeby mieć na szybko 3 dni wolnego, po prostu totalny galimatias. Dobrze że to już się skończyło ale co się namartwiłam o dziecko to już nie da się cofnąć.

  Avatar
  radca
  Uczestnik

  Wypadek dziecka prawnie klasyfikuje się, jako wypadek powstały w szczególnych okolicznościach. Za wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w czasie zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych przez jednostki organizacyjne systemu oświaty. W przypadku dziecka, nie sporządza się protokołu powypadkowego tylko zespół powypadkowy sporządza coś w rodzaju dokumentacji powypadkowej, w której musi dokładnie opisać zdarzenie, które miało oczywiście miejsce podczas wspomnianych wyżej zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, które spowodowało uraz. Ważny jest opis, czas i miejsce, bo ZUS będzie to dokładnie weryfikował, ponadto proszę pamiętać o pieczątce placówki pod tym dokumentem oraz wyraźnym podpisem osoby potwierdzającej ten dokument. Jeżeli chodzi o odszkodowanie z ubezpieczenia prywatnego, to jeżeli posiadacie polisę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży i personelu w szkołach i innych zakładach w PZU, to wiecie ze ubezpieczenie ma wbudowane w siebie dwa warianty ubezpieczenia i świadczeń podstawowych. Należy w przypadku tego ubezpieczenia zajrzeć do OWU gdzie znajdują się tabele trwałego uszkodzenia ciała oraz tabela złamań kości lub zwichnięć stawów.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Mało płacą i będą mało płacić bo te szkolne ubezpieczenia to dla mnie bez sensu wszystko! 50 czy 100 zł na cały rok szkolny gdzie normalnie w ubezpieczeniu indywidualnym się płaci tyle samo ale co miesiąc. Więc możecie sobie wyobrazić na jakie kwoty jest ubezpieczone dziecko. Nic dziwnego że jak pani wspomniała to dostała 400 zł za złamanie. Więcej się płaci za jeżdżenie do ortopedy i na kontrole, żadnego pożytku nie ma z tego ubezpieczenia.

  Avatar
  OPCY
  Uczestnik

  Taka prawda!! Syn w 3 klasie gimnazjum skręcił sobie kostkę. Był 14 dni na zwolnieniu i nie chodził do szkoły wtedy. W domu też raczej mało co chodził bo coś mu nie pasowały te kule. I wiecie co? PZU wypłaciło 150 zł… Sama jazda do przychodni do miasta to spokojnie 60 zł w obie strony, a byliśmy w sumie 3 razy. No i kto ma za to zapłacić? Ja musiałem wziąć 4 dni wolnego, małżonka następne 4 no i za to też powinni zapłacić.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.