Jakie odszkodowanie za złamaną rękę mogę otrzymać?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Jakie odszkodowanie za złamaną rękę mogę otrzymać?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  mojmalyswiat 3 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  cecylia
  Uczestnik

  Złamałam rękę, jak wysokie odszkodowanie mogę dostać ? Mam ubezpieczenie grupowe, które sama opłacam. Na polisie pisze, że 1% uszczerbku na zdrowiu to 200zł.

  Avatar
  bagienko
  Uczestnik

  Trochę za mało informacji podałaś. Jeśli chodzi o odszkodowanie to dobrze zasięgnąć porady jakiegoś prawnika lub firmy, która zajmuje się pozyskiwaniem dodatkowych pieniędzy od ubezpieczyciela.

  Avatar
  cecylia
  Uczestnik

  Jakie to złamanie to nie wiem…..leczenie nadal trwa, ale mam wszytskie potrzebne dokumenty od lekarza. Ile mogę za to dostać ?

  Avatar
  bagienko
  Uczestnik

  Proszę dokładnie wskazać kość uszkodzoną, sumę ubezpieczenia znajdującą się na polisie ubezpieczeniowej, a także nazwę ubezpieczenia które obowiązuje.

  Avatar
  cecylia
  Uczestnik

  Nie mam tego dokumentu teraz przed sobą.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Cecylio, wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od procentowego uszczerbku na zdrowiu. Im on będzie wyższy, tym i odszkodowanie będzie większe. Uszczerbek na zdrowiu określany jest na podstawie rozmiaru i umiejscowieniu urazu, oraz jego wpływu na dalsze funkcjonowanie. Jeżeli złamałaś rękę dominującą, to odszkodowanie będzie wyższe, niż w przypadku, gdy złamana została druga ręka. W OWU Twojej polisy powinna znajdować się tabela, która wskazuje procent uszczerbku przy poszczególnych urazach. Pamiętaj jednak, że dokładny uszczerbek ustala lekarz na komisji lekarskiej zwołanej przez TU

  Avatar
  Pawel-Choczynski
  Uczestnik

  A jak sytuacja ma się z KRUSem? Niedawno czyli jakoś z miesiąc temu zakupiłem 40 hektarów ziemi, zarejestrowałem się w KRUSie i mam zamiar utrzymywać się z gospodarstwa rolnego. Więc takie moje pytanie jak wygląda kwestia odszkodowania jeśli np. złamałbym albo mój pracownik złamałby sobie rękę? Oczywiście w trakcie pracy na gospodarstwie.

  Avatar
  mojmalyswiat
  Uczestnik

  Panie Pawle z krusem to tak samo jak z zusem. Gdyby coś się stało to dostaje pan normalne odszkodowanie, trzeba tylko poczytać jaki jest termin zgłoszenia wypadku. Mam nadzieję że pamięta pan o ubezpieczeniu OC dla rolnika? Jest obowiązkowe i w razie czego z tego ubezpieczenia również można uzyskać odszkodowanie.

  Avatar
  Pawel-Choczynski
  Uczestnik

  Tak myślałem że to pewnie tak jak w zusie jest, o tym ubezpieczeniu oc to już załatwione wszystko. Składka zapłacona, gospodarstwo oficjalnie zarejestrowane wszędzie. Ale mam jedno pytanie co do tego ubezpieczenia oc bo w autach za stłuczkę jest tak, że jak ktoś spowodował to ze wswojego oc nie dostaje pieniędzy. To za złamaną rękę rozumiem że ja nie mogę nic dostać, ale ewentualnie mój pracownik już tak? Wystarczy że mu numer polisy podam czy coś jeszcze?

  Avatar
  mojmalyswiat
  Uczestnik

  Panie Pawle akurat w przypadku polisy oc rolnika jest, że jeśli ten wypadek miał związek z działaniem gospodarstwa to również właściciel czy jego najbliżsi mogą wnosić o odszkodowanie z tej polisy. Tylko z tego co wiem to jest tak, że polisa OC np. jak pracownik spadł z drabiny która się połamała to wypłaca odszkodowanie jemu i wraca koszty uszkodzonej drabiny, oczywiście przykładowo. Ale jak własciciel gospodarstwa dozna tam jakiś obrażeń i uszkodzony został sprzęt to polisa oc nie wraca kosztów za naprawę sprzętu a tylko daje odszkodowanie za te obrażenia.

  Avatar
  Pawel-Choczynski
  Uczestnik

  O to nie wiedziałem tego, czyli w razie czego mogę wnosić o odszkodowanie z krusu i tej polisy oc? A gdybym jeszcze zawarł dodatkowe ubezpieczenie np. w pzu takie na życie to będzie to zgodne z prawem? Czy jest tylko limit do posiadania tych dwóch podstawowych ubezpieczeń czyli krus i oc? I ewentualnie jak to się ma do mojej żony i dzieci, czy oni by mogli się ubezpieczyć dodatkowo?

  Avatar
  mojmalyswiat
  Uczestnik

  Nic nie stoi na przeszkodzie żeby dodatkowo się ubezpieczyć, dotyczy to również członków pana rodziny czy stałych pracowników. Wiadomo że wtedy otrzyma pan większą kwotę odszkodowanie jeśli sumując ją ze wszystkich firm ubezpieczeniowych, ale z drugiej strony trzeba za to wszystko płacić większą składkę. Więc decyzja już leży po pana stronie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.