Zerwanie więzadła obojczykowo barkowego odszkodowanie od PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Zerwanie więzadła obojczykowo barkowego odszkodowanie od PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  polski-dzik 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kangurek
  Uczestnik

  Witam, uległem wypadkowi w pracy i dostałem za zerwanie więzadła obojczykowo barkowego odszkodowanie z PZU. Było to w czerwcu ubiegłego roku czyli 10 miesięcy temu, ale niestety z odszkodowaniem mam mały problem. Złożyłem pismo w sprawie o odszkodowanie do PZU i ZUS-u. Po jakimś czasie dostałem informację od PZU, że przyznają mi 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu i że pieniądze będą przelane na konto. Oczywiście nie było żadnej komisji, żadnych badań itp. Chciałbym się odwołać, ale w piśmie jest napisane, że jeśli nie zgadzam się to mogę iść do sądu. O odwołaniu nic nie pisze. Czy orientuje się ktoś z Państwa jaki procent jest przyznawany za uszczerbek mojego typu ?

  Avatar
  straznica
  Uczestnik

  A co jest napisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia ?

  Avatar
  bolebor
  Uczestnik

  Ma Pan możliwość odwołania się. Procent uszczerbku na zdrowiu można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Pozdrawiam.

  Avatar
  kangurek
  Uczestnik

  Napisałem odwołanie z prośbą o komisję lekarską. Dostałem wiadomość, że komisja jest niepotrzebna. Dzisiaj natomiast zadzwoniła do mnie Pani z wiadomością a zarazem pytaniem dlaczego jestem niezadowolony… Lekarz, który stwierdził mój uszczerbek jest wybitnym specjalistą i że jeśli nadal się nie zgadzam z decyzją (wybitnego specjalisty) to mam napisać jeszcze jedno odwołanie… Co mam teraz zrobić ?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jak dla mnie to mógłbyś napisać ponowną reklamację i wniosek o przeprowadzenie ponownego badania na komisji lekarskiej. Zobacz sobie w warunkach umowy jakie wartości procentowe w ogóle przysługują po takim urazie. Być może minimalny % to 5, a skoro dostałeś tylko 1% to na pewno jest to zbyt mało.

  Avatar
  Angelicca
  Uczestnik

  Musisz się odwoływać do skutku! 1% to jak dla mnie o wiele za mało! A druga sprawa, to przecież powinieneś dostać normalnie odszkodowanie z ZUSu. Zobacz ile ZUS zapłacił Ci za taki uszczerbek. Ja co prawda nie miałam wypadku w pracy, ale też pisałam o odszkodowanie z polisy NNW no i również się odwoływałam. Przy moim urazie miałam procentowe widełki 10 do 25% i dostałam oczywiście te najniższą stawkę 10%. Dopiero po drugim odwołaniu i komisji lekarskiej dostałam 15%. Tak więc walcz o należne pieniądze!

  Avatar
  polski-dzik
  Uczestnik

  A jak wygląda sytuacja gdy miałem wypadek w trakcie szkolenia służbowego? W tym sensie że nie ja szkoliłem tylko byłem uczestnikiem szkolenia. Wychodząc z biurowca na chodnik zostałem potrącony przez rowerzystę. Może wydawać się że wypadek dość błahy, ale miałem rozciętą skórę na ramieniu i poniżej kolana. Ponadto stłuczenia i coś z kolanem. Nie dałbym rady żeby wszystko opatrzyć samemu i dlatego była wezwana karetka. Nie byłem w pracy przez tydzień, dostałem od PZU odszkodowanie z grupowej polisy, ale nie było jakieś specjalnie wysokie. Tylko mam pytanie czy od tego rowerzysty mógłbym coś dostać? Spisałem jego imię, nazwisko i adres zamieszkania. Czytałem trochę o odszkodowaniach i podobno można liczyć też na zadośćuczynienie za wszelkie dolegliwości bólowe. Nie powiem bo swoje wycierpiałem i przydałoby się trochę grosza.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.