Szkoda całkowita AC odwołanie od decyzji ubezpieczyciela po kolizji

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Ubezpieczenia AC Szkoda całkowita AC odwołanie od decyzji ubezpieczyciela po kolizji

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  hylwes 4 lat, 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  lorfdek
  Uczestnik

  Witam. Zakładam temat z racji mojego pytania, przytrafiła mi się szkoda całkowita AC odwołanie będzie chyba konieczne bo nie podoba mi się kwota odszkodowania. Niestety miałem kolizję z mojej winy, poszkodowanemu wypłacono odszkodowanie z mojego OC bez problemu, schodki zaczęły się przy przyznaniu odszkodowania z AC. Określono szkodę całkowitą. Wartość samochodu na dzień szkody wyniosła 4 000 zł, wartość pozostałości określono na 11 000 zł wobec czego przyznano odszkodowanie – 3 000 zł.
  Domyślam się, że mogli po prostu wpisać za dużo jedno zero, ale moim zdaniem takie sytuacje nie powinny mieć miejsca beznadziejnym faktem jest również zaniżona wartość pojazdu (sporo w niego zainwestowałem, były nowe opony oraz felgi). Piszę więc odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Tylko czy w ogóle można ta sprawę inaczej załatwić? Ktoś może mi doradzić co powinno w ogóle znaleźć się w takim odwołaniu? Bo teraz tylko opisuję dlaczego uważam, że wycena została zaniżona.

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Pozostałość liczą jako każdą część oddzielnie co powoduje znaczne zawyżenie wartości pozostałości natomiast wartość pojazdu liczą jako całość. Najlepiej jak zrobisz wycenę przez niezależnego rzeczoznawcę i wtedy napisz odwołanie.

  Avatar
  hylwes
  Uczestnik

  Spotkałem się z podobnymi przypadkami.Teraz zapewne poinformują Cię że agent popełnił błąd przy wycenie i oddadzą proporcjonalnie nadpłaconą składkę.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.