Odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS w sprawie procentowego uszczerbku

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS w sprawie procentowego uszczerbku

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  oskar
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Mam do państwa pytanie o odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika zus w sprawie procentowego uszczerbku. Miałem wypadek w pracy. Dostałem 3% po wizycie u lekarza orzecznika. Nie jestem usatysfakcjonowany tym procentem i chciałbym złożyć odwołanie. Czy jest jakiś gotowy formularz do pobrania ?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Odszkodowanie z tzw. oc rolnika jak najbardziej pani przysługuje, niezależnie od świadczeń wypłaconych przez ZUS. Procedura odwoławcza według mnie jest taka sama jak w zusie. Proszę napisać do KRUSu wniosek o ponowne zbadanie na komisji lekarskiej. Tylko z tego co się orientuje to najpierw musi pani dostać fundusze z krusu i dopiero wtedy może ubiegać się o odszkodowanie z polisy oc. To jest tak, że polisa oc wypłaca pieniądze w formie uzupełniającej, więc jeśli odszkodowanie czy zadośćuczynienie z KRUSU będzie niewystarczające, to wtedy można napisać do ubezpieczyciela oc o wypłatę środków.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Gotowe wnioski można pobrać w oddziale ZUS-u.

  Avatar
  zawiedziona
  Uczestnik

  A jak to wygląda z krusem? Ktoś się orientuje? Byłam w ubiegłym tygodniu na komisji i uznali mi 15% (miałam złamaną nogę i 2 żebra po upadku). Uważam że to stanowczo za mało, zgodziłam się na odszkodowanie które zaproponowali , ale nie podpisywałam żadnej ugody więc chyba mogę normalnie się odwołać, co nie?

  Avatar
  zawiedziona
  Uczestnik

  I dodam jeszcze że mąż jako własciciel ma ubezpieczenie takie w firmie OC. Czy z jego polisy mogłabym dostać odszkodowanie również? Czy jak już wzięłam z Krusu to już droga zamknięta? Bardzo prosze o poradę.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.