Odwołanie od przyznanego procentu za wypadek samochodowy w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Odwołanie od przyznanego procentu za wypadek samochodowy w pracy

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  salenko
  Uczestnik

  Rok temu miałem wypadek samochodowy w pracy. Doznałem złamania kompresyjnego kręgów złamania mostka, żebra i rany tłuczonej głowy Po 5 miesiącach wystąpiłem o częściową wypłatę odszkodowania w PZU. Przyznało mi częściowy uszczerbek na zdrowiu w wysokości 10%. Obecnie moje leczenie dobiegło końca, więc udałem się do PZU o wypłatę całościową odszkodowania, jednak wyslali do mnie list z informacją że te 10% uznają jako całościowy uszczerbek na zdrowiu. Co mam dalej zrobić ? wydaje mi się że 10% uszczerbku na zdrowiu to trochę mało.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Szkodę należy likwidować z ubezpieczenia wypadkowego w ramach stosunku pracy domagając się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu. Można likwidować również z ubezpieczeń dobrowolnych NNW oraz ewentualnie z polisy OC sprawcy wypadku. Co do odwołania należy po prostu zakwestionować decyzję ubezpieczyciela. Przed odwołaniem warto zażądać od TU orzeczenia lekarza orzecznika, tabel na podstawie których oceniany był trwały uszczerbek na zdrowiu oraz decyzję.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.