Odszkodowanie po operacji ciesni nadgarstka od PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Odszkodowanie po operacji ciesni nadgarstka od PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Arthur3 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  osika
  Uczestnik

  Cześć, podpowiedzcie mi jak uzyskać odszkodowanie od PZU, ponieważ w wyniku choroby musiałam przejść operację ręki. Była to operacja na ZCN (zespół cieśni nadgarstka). Pobyt w szpitalu był jednodniowy. Jestem ubezpieczona w PZU. Dostałam odpowiedź negatywną odnośnie ubezpieczenia. Czy ktoś miał podobną sytuację ?

  Avatar
  tomek
  Uczestnik

  Zazwyczaj jest tak, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z choroby. Nie wykluczone, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków przewiduje zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji itp.

  Avatar
  RomcioPL
  Uczestnik

  Hej, z tego co się orientuje to PZU wypłaca odszkodowanie ale to trzeba kilka dni spędzić w szpitalu. Ale wydaje mi się że za sam uraz powinnaś dostać odszkodowanie. Ciężko tak jednoznacznie powiedzieć, ale jeśli odpisali ci że się nie kwalifikujesz to widocznie tak mają zapisane w umowie. Czytałaś dokładnie umowę i te wszystkie dodatkowe dokumenty? Powinnaś od tego zacząć.

  Avatar
  QQlka
  Uczestnik

  Z takimi umowami to zawsze jest problem bo nikt tego nie czyta. Każdy tylko dostaje tabelke z kwotami składek i sumą ubezpieczenia. Plus tam jeszcze jakieś główne rodzaje wypadków i przykładowe kwoty za nie. Ja powtarzam każdemu żeby zawsze czytać wszystkie dokumenty, jest tego sporo, ale żeby przynajmniej zapoznać się z tabelką uszczerbku i wyjątkach wszelkiego rodzaju za które ubezpieczyciel nie zapłaci. A w tym przypadku to przeczytaj czy za samą chorobę nie powinnaś otrzymać odszkodowania, może za chorobę dostaniesz ale samą operację już nie. Warto się zorientować w tym temacie 🙂

  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  Drodzy państwo, prosze mi powiedzieć czy odszkodowanie z zusu i pzu nie wykluczają się? W ubiegłym tygodniu miałem złamane żebro i był to wypadek przy pracy. Pracodawca zgłosił to do zusu ale mam jeszcze swoje dodatkowe ubezpieczenie w pzu. Czy mogę otrzymać podwójne odszkodowanie w takim przypadku?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Panie Arturze nie ma problemu żeby wnioskować o odszkodowanie z zus i pzu. Tylko z tego co wiem i tak dostanie pan pieniądze dopiero po zakończonym leczeniu i wtedy dopiero trzeba się zgłosić do ubezpieczalni. Dodam jeszcze że jest opcja uzyskania pieniędzy od pracodawcy w ramach odpowiedzialności cywilnej. Ale to już zależy od szczegółów sprawy.

  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  W sumie to była moja decyzja bo czas uciekał a trzeba było ściągnąć towar z regału. We wózku widłowym wymieniali oponę to wskoczyłem na drabinę, wyciągnąłem z regału pojemnik ale wtedy drabina zwyczajnie odjechała. Gdybym zleciał na posadzkę to nie byłoby tragedii ale akurat spadłem na drabinę i szczebel mi się wbił w żebro. A to odszkodowanie od pracodawcy to ile by wyniosło?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tego co przeczytałem to nie bardzo będzie panu przysługiwało to odszkodowanie. Generalnie jest tak że pracodawca bądź zakład pracy musiał przyczynić się do tego wypadku. Wtedy można pozwać pracodawcę z powództwa cywilnego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. No ale jak sam pan stwierdził to była pana decyzja więc wątpie żeby coś udało się ugrać.

  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  Rozumiem wszystko. Tak tylko się spytałem, zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. A swoją droga to i tak człowiek nauczkę dostał po tym wypadku żeby na siebie uważać. Pośpiech nigdy nie jest wskazany, ale ciesze się że nic gorszego się nie przydarzyło.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.