Pismo przewodnie do ZUS -u wzór dokumentu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wzory dokumentów Pismo przewodnie do ZUS -u wzór dokumentu

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  marcelina
  Uczestnik

  Witam, czy ma ktoś z Państwa lub wie skąd wziąc taki dokument jak pismo przewodnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypadku przy pracy ? Muszę takie pismo napisać a nie mam pojęcia jak się za takie coś zabrać. Będe wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie

  Avatar
  whato
  Uczestnik

  To zakład pracy powinien napisać pismo do ZUS na Twoją prośbę oraz załączyć całą dokumentację powypadkową wraz z zaświadczeniem N-9

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Jesli chcesz się starać o jednorazowe odszkodowanie musisz napisać wniosek do pracodawcy o skierowanie Cię do lekarza orzecznika. Pismo razem z zaświadczeniem o stanie zdrowia N9 złóż w firmie za potwierdzeniem odbioru.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Wszystko powinien zrobić pracodawca bądź zakład pracy. Ty możesz conajwyżej zgłosić się o odszkodowanie z własnej polisy ubezpieczeniowej jeżeli taką posiadasz.

  Avatar
  ratownik-snow
  Uczestnik

  Proszę mi wytłumaczyć jak to jest w sumie z tym zusem. Byłem normalnie zatrudniony jako magazynier i kierowca wózka widłowego. Sprzęt był stary i nie miał zrobionego przeglądu, ale nie było pieniędzy na nowy. Na mojej zmianie doszło do tego że najwidoczniej była jakaś nieszczelność i ulatniał się ten gaz. Doszło do małego wybuchu, miałem poparzoną prawą nogę, odwieziono mnie do przychodni, nałożono jakiś żel i w sumie dzisiaj nie mam specjalnej blizny. Szef powiedział że nie zgłosi tego do ZUSu bo inaczej wszyscy możemy sie pożegnać z robotą. To o co może chodzić? Szef dokłada się do tego jednorazowego odszkodowania czy jak to jest że nie chce tego zgłosić?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Na prawdę nie wiesz o co może chodzić? W sumie to możesz śmiało zgłosić to osobiście jeśli Twój szef nie ma na to ochoty. W takiej sytuacji jak przedstawiłeś to nie ma się czemu dziwić że lepiej będzie dla szefa żeby sprawa ucichła. Do odszkodowania nie musiałby się dokładać – bynajmniej na początku, ale mógłby mieć problemy że naraził zdrowie pracowników i dopuścił do użytku niesprawny sprzęt. Inspekcja pracy i takie tam. Druga sprawa jest taka że wtedy ty miałbyś podstawy żeby wnosić o dodatkowe odszkodowanie bezpośrednio od niego, wtedy faktycznie musiałby ci wypłacić pieniądze i nawet sąd stanąłby po twojej stronie. Tak więc jak uważasz, ja na pewno zgłosiłbym wypadek i nie chciałbym dalej pracować w takiej firmie, normalnie strach pomyśleć jakie inne problemy tam macie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.