Odszkodowanie za oparzenie gazem LPG

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Odszkodowanie za oparzenie gazem LPG

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  igraszka 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  gazek
  Uczestnik

  Dzień dobry, jestem pracownikiem na stacji paliw. Dwa tygodnie temu miałem oparzenie gazem LPG a konkretnie sparzyłem sobie dłoń. Mam oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Właśnie skończylo mi sie zwolnienie lekarskie.Powodem wypadku był niesprawny pistolet do nabijania gazu. podejrzewam że pracodawca będzie chciał zataić wypadek bo pistolet dzień po zajściu został wymieniony. Pojawił się też zarzut że to moja wina gdyż nie miałem specjalnych rękawic. Wypadek nie był zgłoszony na piśmie. Czy mam się starać o odszkodowanie ? Znajomi mówią że nie warto bo kasy z tego bedzie malo a moge starcic pracę.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Musisz zglosic pracodawcy wypadek i wniosek o uznanie go za wypadek przy pracy.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  No pracy nie stracisz bo wszystko zapłaci ZUS w pierwszej kolejności. Zgłoszenie wypadku zawsze trzeba zrobić. Jeśli pracodawca uważa że nie miałeś rękawic to może to wpisać do protokołu powypadkowego i tyle. To już będzie Twoja sprawa czy dostaniesz odszkodowanie z ZUSU czy nie, pracodawca nie ma nic do stracenia na tym etapie. Tak więc nie marnuj czasu tylko wnieś o sporządzenie protokołu powypadkowego, jak dla mnie dostaniesz odszkodowanie z zusu.

  Avatar
  LondonLook
  Uczestnik

  Oo właśnie! To mi przypomina mój przypadek. Pracowałem jeszcze wtedy na prywatnej stacji benzynowej. Nalewałem klientowi benzynę do kanistra i gdzieś musiała przeskoczyć iskra pod koniec nalewania i doszło do zapalenia tego co już wlałem i tego co leciało z pistoletu. Refleks miałem dobry bo szybko zamknąłem kanister i ogień zgasł. Z pistoletu też po chwili przygasło i niby było ok, chociaż czułem lekkie pieczenie na dłoni – rękawiczkę miałem na prawej ręcę ale na lewej już nie bo ciężko mi sie otwierało kanister w rekawiczce. Z racji tego że lewą ręką podtrzymywałem sobie kanister no to niestety ona ucierpiała. Z początku delikatnie szczypało i pracowałem dalej, ale po godzinie cała dłoń już była piekielnie czerwona!

  Szczęście że kończyłem zmianę to od razu podjechałem do lekarza rodzinnego i niestety czekała mnie wizyta w szpitalu. 2 tygodnie na zwolnieniu spędziłem. Powiem tak, pracodawca napisał protokół, wszystko elegancko, z ZUSu odszkodowanie dostałem. Tak więc nawet jak nie miałeś rękawiczek to śmiało pisz o odszkodowanie!!!

  Avatar
  igraszka
  Uczestnik

  Mój chłopak miał problem z odszkodowaniem i też chodziło o poparzenie LPG. On robi dachy no i też palnikiem tak rozgrzewa papę czy coś takiego (nie znam się aż tak). Kiedyś było coś nie tak ze sprzętem i oddali go do naprawy. W tym czasie wzięli jakiś inny dawno nie używany i tam był gdzieś wąż pęknięty. Gaz wylatywał z boku i chłopakowi jak zaczął rozgrzewać tę papę to wystrzelił z boku ten gaz i miał poparzoną lewą rękę. ZUS wypłacił kasę ale szef już nic bo stwierdził że chłopak powinien mieć rękawice takie do łokcia a nie tylko na dłoniach. Koniec końców po kilku tygodniach batalii w końcu wypłacił mu pieniądze ale masakra jakie to było wszystkie skomplikowane… brak słów na to wszystko

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.