Pytanie o dszkodowanie za potrącenie pieszego poza pasami

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Pytanie o dszkodowanie za potrącenie pieszego poza pasami

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  fuLLspontan 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  maryd
  Uczestnik

  Witam was wszystkich

  Muszę się was spytać konkretnie o potrącenie pieszego poza pasami. Niestety chodzi o mnie. Miałem 0,13 promila krwi, wtargnąłem na jezdnie. Obecnie jestem w szpitalu i czekam na operację bo mam złamaną nogę. W szpitalu będę ponad tydzień. Policja chce nalozyc na mnie mandat w wysokosci 300zł. Czy mam przyjac ten mandat ? Czy należy mi sie jakieś odszkodowanie z OC samochodu kierowcy który mnie potracił ?

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Niestety skoro jest Pan sprawcą to nie należy się Panu odszkodowanie z OC kierowcy. Jedyne odszkodowanie jest możliwe z NNW.

  Avatar
  maryd
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedź.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  No chyba że wtargnąłeś na zielonym świetle to wtedy możesz wnosić o odszkodowanie, ale skoro dostałes mandat to nawet nie ma o czym dyskutować.

  Avatar
  fuLLspontan
  Uczestnik

  W zeszłym roku też byłem potrącony i gdyby nie nagranie z monitoringu na dalszym skrzyżowaniu, to również znajdowałbym się w takiej sytuacji jak kolega. Pasy były zaraz za zakrętem i było jeszcze ciemno w dodatku. Jak przechodziłem i byłem w połowie pasów to z prawej strony własnie zza zakrętu dosyć szybko wyjechało auto i zwyczajnie nie wyhamowało. Poleciałem na maskę ale na szczęście nic mi się nie stało. Kierowca jakiś młody chciał żebym mu wtedy zapłacił za wgniecenia. Całe szczęście że w trakcie kłótni z nim obok przejeżdzał patrol policji i skończyło się gwiazdorzenie tego kierowcy. Zapis z monitoringu pobrali w ciągu godziny i sprawa się wyjaśniła.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.