Jakie odszkodowanie za stłuczony palec i poważne uszkodzenie ciała?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Jakie odszkodowanie za stłuczony palec i poważne uszkodzenie ciała?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 2 lat, 12 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Witam, moja córka miała zbity palec podczas wysiadania z samochodu. Była hospitalizowana, a teraz jeździ na zabiegi bo powstał krwiak. Czy można się starać o odszkodowanie z ubezpieczenia właściciela samochodu?

  Avatar
  kalucja
  Uczestnik

  Jeśli nie uszkodził sobie palca w jakiś bezmyślny sposób to uwazam ze moze sie starac o odszkodowanie

  Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze parę pytań. MIanowicie… gdzie powinnam się zwrócić i jakich dokumentów potrzebuję? Czy właściciel pojazdu poniesie jakieś straty lub będzie miał nieprzyjemności jeżeli to nie była jego wina ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  wątpię, aby uzyskała Pani świadczenie z OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

  Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Dowiedziałam się że ,jeżeli posiadacz samochodu płacił nie obowiązkową składkę od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów to mogę się starać o odszkodowanie.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Należy złożyć roszczenie do ubezpieczyciela. Będzie to ubezpieczyciel z którym zawarto NNW w ramach polisy OC pojazdu. Z polisy OC pojazdu nie należą się świadczenia jeśli nie była to wina kierującego pojazdem. Właściciel nie poniesie żadnych strat

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Również wydaje mi się, że nie ma co szukać odszkodowania z polisy OC. Jeżeli pasażer wysiadał w dozwolonym miejscu i kierowca zadbał o inne aspekty bezpieczeństwa, to na pewno nie ponosi winy za wypadek. Zostaje jedynie odszkodowanie z polisy na życie jeżeli taką ochroną był objęty poszkodowany czy poszkodowana. Jest jeszcze problem tego typu że ten rodzaj obrażeń jeżeli było to tylko stłuczenie a nie żadne złamanie to wątpie żeby kwalifikował się do jakiegokolwiek odszkodowania. Po prostu uraz jest zbyt mały i praktycznie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji na przyszłość.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.