Tabela uszczerbku na zdrowiu pzu jak złożyć pozew?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Tabela uszczerbku na zdrowiu pzu jak złożyć pozew?

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Nicki 5 lat, 10 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kacper444
  Uczestnik

  Cześć, chciałbym się dowiedzieć czym dokładnie jest tabela uszczerbku na zdrowiu pzu ponieważ miałem wypadek na rowerze w wyniku któego doznałem zwichnięcia stawu barkowego. Po operacji i rehabilitacji zgłosiłem sie do PZU.Otrzymałem 10% uszczerbku na zdrowiu. Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent, wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika. Po miesiacu otrzymałem odpowiedź ze według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% – do 20%.
  Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić…Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Po prostu… pisze się pozew do sądu. Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczenia dobrowolnego NNW to sprawa sądowa może być nieuzasadniona ekonomicznie. Wypłaca się tylko odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Tak, to Pan ponosi koszty sądowe – jest to 5% wartości przedmiotu sporu. W przypadku przegranej trzeba będzie również ponieść koszty zastępstwa procesowej strony pozwanej.

  Avatar
  cwany_lisek
  Uczestnik

  Pisałem już wcześniej w innym wątku że z tymi tabelami uszczerbku na zdrowiu to strasznie pokręcony temat. Co innego jak za uraz jest przykładowo stała kwota np. 10% to wtedy ubezpieczyciel albo uzna odszkodowanie albo nie i w sumie nie ma za bardzo wielkich możliwości negocjacji. Co innego jeśli sa takie widełki jak ktoś wczesniej pisał, to wtedy warto zawalczyć i sobie przygotować całą dokumentację z leczenia i wysłać wszystko na adres ubezpieczyciela. Obowiązkowo!! należy też pamiętać że trzeba trzymać się zapisów w umowie bo to ona o wszystkim decyduje

  Avatar
  Gburek777
  Uczestnik

  Witam wszystkich!! 😀

  To ja wam opowiem mega dziwną sytuację z mojego kawałka życia 🙂 Miałem wypadek jak pracowałem na hali produkcyjnej, towar na palecie chyba nie był zabezpieczony jak trzeba i podczas wyciągania jej widlakiem z najwyższej półki poleciały na mnie ciężkie pojemniki i puszki, a że widlak nie miał zadaszenia to dobra połowa tego towaru wylądowała na mnie. Miałem rozciętą głowę w trzech miejscach a w dodatku byłem cały mokry od oleju i smaru 😀 z pół godziny minęło zanim mogłem się porządnie umyć i ściągnąć ubrania, a głowa cały czas rozcięta i ani opatrunku założyć ani nic bo cały byłem w chemikaliach. I dostałem odszkodowanie z zusu, chociaż w ciągu 2 tygodni wróciłem do pracy, ale musiałem zainwestować w drogie kremy do skóry i maści bo od tego oleju dostałem jakiejś wysypki na całej twarzy i ramionach. Pracodawca dał mi numer ubezpieczenia firmowego bo mieli wykupione w jednej firmie i słuchajcie tego 🙂 ubezpieczyciel nie wypłacił mi nic z polisy OC bo finalnie wyszło, że zakład pracy nie jest temu winien a konkretna grupa pracowników bo źle zabezpieczyli towar. Ale wątek był taki że w tej samej firmie miałem polise na życie i z niej już dostałem odszkodowanie 🙂 ciekawie co nie? kokosów żadnych nie było ale tak czy siak dostałem kase.

  Avatar
  cwany_lisek
  Uczestnik

  no to faktycznie ciekawie, jak to mówią wypchali cię drzwiami ale wszedłeś oknem, widocznie miałeś spoko polisę że obejmowała takie obrażenia, ale pewnie na kilku stówkach się zamknęło patrząc po twoim opisie urazu. A co do tej winy pracodawcy to ja bym się zastanowił czy faktycznie polisa oc tego nie obejmuje w sensie tego zdarzenia bo z tego co wiem to te polisy zawiera się poniekąd też na indywidualnych warunkach i gdybyś mógł to dopytaj się dokładnie co i jak bo według mnie powinieneś dostać odszkodowanie dodatkowe

  Avatar
  Gburek777
  Uczestnik

  No dawne czasy ale wiesz głowa rozcięta to fakt bolało okropnie, ale z drugiej strony chłopaki mieli ubaw niezły. Z tym ubezpieczeniem oc to wiesz co ona obejmuje takie wewnętrzne błędy pracowników tylko problem taki był że towar pakowała zupełnie inna firma i na regały również je odwoziła więc pewnie jeśli już byłbym taki dociekliwy to musiałbym z nimi zagadać tylko że ta firma to po pierwsze już nie istnieje a po drugie to nawet nie jest zarejestrowana u nas w kraju. Musiałbym chyba nie mieć co robić ze swoim czasem żeby się bawić w takie dochodzenie 🙂 Jest dobrze bo kase wtedy dostałem i wszystko się dobrze skończyło.

  Avatar
  Nicki
  Uczestnik

  Hej forumowicze!
  Ja się zwracam z takim pytaniem czy jak ktoś miał wypadek samochodowy, ale nie był winny tylko poszkodowany to może ubiegać się o odszkodowanie z polisy oc tego co spowodował wszystko i jednocześnie ze swojej polisy na życie?? Mój dziadek został potrącony w nocy na pasach i na szczęście nabawił się tylko drobnych stłuczeń ale z racji tego że ma tam różne choroby serca itd to karetka i policja była wezwana. Odszkodowanie dostał z ubezpieczenia OC tego kierowcy bo prowadził też rower i się wykrzywił w jednym miejscu to mu wrócili pieniądze. W sumie nikt o tym nie myślał ale dziadek ma jeszcze polisę w PZU i czy ktoś orientuje się czy może niezależnie od tamtego odszkodowania dostać jakieś pieniądze? Za stłuczenia dużo nie dostanie i tak, ale wszystkie papiery od lekarzy posiada bo zbierał po kolei co tylko się dało. Ktoś coś pomoże??

  Avatar
  cwany_lisek
  Uczestnik

  No jasne że może napisać do pzu i mu wypłacą normalnie odszkodowanie ale jest taka sprawa że powinien chyba to zgłosić od razu. W umowie powinien mieć napisane do kiedy musi zgłosić wypadek

  Avatar
  Nicki
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedź lisek! 😀 wypadek był 6 lipca czyli 3 tygodnie temu, musiałabym jeszcze sprawdzić właśnie te umowę i może uda się faktycznie coś dostać. Zawsze te kilkaset złotych coś podreperują domowy budżet. Dzięki pozdrawiam!

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.