Czy ma sens moczenie w szarym mydle po złamaniu śródręcza?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Czy ma sens moczenie w szarym mydle po złamaniu śródręcza?

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  davvid 2 lat, 12 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  pikiriki
  Uczestnik

  Hej, złamałem sobie śródręcze i czy ma jakiś sens moczenie w szarym mydle po złamaniu? Gips mam już od 7 tygodni. Na wizycie (po 6 tygodniach) dowiedziałem się, że muszę jeszcze ten gips przez parę tygodni nosić. W związku z tym mam kilka pytań. 1) czy istnieją jakieś skutki uboczne po noszeniu gipsu tak długo ? 2) czy ta kość tak wolno się zrasta tylko dlatego, że piję alkohol ?

  Avatar
  dipsy
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o odpowiedź na pierwsze pytanie to nie ma żadnych powikłań (jedynie rehabilitacja będzie trwała dłużej). Najlepiej zażywać Osteogenon (taki lek, który jest zapisywany osobom, które doznały złamań) Co do odpowiedzi na drugie pytanie to alkohol OPUŹNIA zrost, więc lepiej odstaw ten alkohol.

  Avatar
  pikiriki
  Uczestnik

  Nie wiedziałem…. no nic….będzie trzeba przeżucić się na oranżadę 😛

  Avatar
  pikiriki
  Uczestnik

  Dzień dobry ponownie. Jestem juz po ściągnięciu gipsu. Ręka całą czarna i strasznie chuda. Na zdjęciu widać małą rysę, ale lekarz nie kazał się tym przejmować. Jestem zapisany na rehabilitację, ale kazał mi też ćwiczyć w domu. Niestety przy zaginaniu palców odczuwam ból wszystkich kości aż boję się zaginać bardziej.

  Avatar
  dipsy
  Uczestnik

  To trochę potrwa zanim ręka powróci do pełnej sprawności.Ćwicz ręką do granicy bólu, a z dnia na dzień będzie lepiej.

  Avatar
  pikiriki
  Uczestnik

  No to w takim razie czekam cierpliwie i udaję się na rehabilitację. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  Avatar
  Reszpulka
  Uczestnik

  Kiedyś miałam zwichniętą kostkę i strasznie mi spuchła. Wtedy mama mi doradziła żebym sobie moczyła właśnie w szarym mydle. W sumie to jakiejś kolosalnej różnicy nie zauważyłam, ale w każdym razie nic mi to nie zaszkodziło.

  Avatar
  davvid
  Uczestnik

  A jak ma się moczenie w szarym mydle po oparzeniu? W domu przenosiłem garnek z gorącym jeszcze olejem, potknąłem się o próg i trochę tego oleju wylało mi się na lewą nogę. Minęły 2 tygodnie i mam nieciekawą bliznę od kolana po stopę. Czy szare mydło może to jakoś załagodzić? Sporo osób poleca żeby właśnie po urazach zawsze moczyć się w takim mydle i że to niby pomaga ale nie wiem jak to jest przy oparzeniach.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.