Kapitalizacja renty jak obliczyć właściwa kwotę?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Kapitalizacja renty jak obliczyć właściwa kwotę?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  jedynka
  Uczestnik

  Dzień dobry Państwu,

  Chciałabym się dowiedzieć czym dokładnie jest ta kapitalizacja renty i jak obliczyć kwotę żeby była najwyższa? Mój przypadek jest taki. Kiedyś miałam wypadek samochodowy, obecnie mam przyznaną rente w wysokosci 2500zł którą płaci mi firma ubezpieczeniowa. Wypadek był w pracy. Otrzymałem ostatnio propozycje od ubezpieczyciela skapitalizowania renty w wysokości 600 000 tysięcy złotych. Czy proponowana kwota jest odpowiednia i czym w ogóle jest ta kapitalizacja?

  Avatar
  pieniadz
  Uczestnik

  Najlepiej bedzie jesli pójdzie Pan do jakiegoś doradcy finansowego aby wyliczył Panu przyszłą wartość tych 2500 zł odkładanych co miesiąc.

  Avatar
  babcia
  Uczestnik

  chodzi o to, że musi pan przewidzieć ile lat przeżyje i jaką wartość ta suma będzie miała przez ten okres.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  To jest ciężka sprawa bo może się wydawać że kwota jest spora ale w przeliczeniu na okres lat wyjdzie, że miesięcznie wypłacali by powiedzmy 2200 zł. Najlepiej udać się z tą sprawą do prawnika czy kancelarii odszkodowawczej bo to nie jest takie łatwe. Można ewentualnie obliczyć to na zasadzie statystycznej długości życia w kraju. Pomnożyć ilość miesięcy i wyjdzie jaka kwota powinna zostać wypłacona. Z obliczeń wynika, że kwota ta była odpowiednikiem wypłaty renty przez 20 lat. Tak więc ciężko powiedzieć.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.