Skręcenie kręgosłupa szyjnego powikłania medyczne

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Skręcenie kręgosłupa szyjnego powikłania medyczne

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 3 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  hotka
  Uczestnik

  Miałem wypadek, w którym uszkodziłem sobie kręgosłup. Jakie za skręcenie kręgosłupa szyjnego powikłania mogą występować? Na początku zwykły ból szyi, ale po 2 tygodniach zaczęły się poważniejsze problemy. Ciągłe bóle głowy, drętwienie rąk i problemy ze spaniem. Ortopeda stwierdził skręcenie odcinka szyjnego i powierzchowny uraz głowy. Na 4 tygodnie wylądowałęm w kołnierzu. Neurolog stwierdził zespół bólowy korzeniowy szyjny, pourazowe bóle głowy i zespół nerwicowo-lękowy. Neurochirurg powiedział to samo co neurolog. Byłęm również u psychiatry, który również potwierdził diagnozę neurologa oraz przepisał leki, które na szczęscie mi pomogły. Na pierwszej komisji stwierdzono 1% uszczerbku. Potem miałem kolejną komisję, ale jeszcze nie wiem ile procent mi przyznali bo nie dostałem decyzji. Dodam, że miałem jeszcze rehabilitację przez 20 dni. Na jaki procent uszczerbku na zdrowiu mogę liczyć ? Ile na prawdę mi sie należy ?

  Avatar
  plot
  Uczestnik

  Zależy z jakiego ubezpieczenia będzie likwidowana szkoda. Jeśli chodzi o OC myślę, że można podać profilaktycznie, aby nie było za mało parędziesiąt tysięcy złotych z uwagi na ową nerwicę. Natomiast z NNW wypłaca się tylko odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, Należy przeczytać OWU.

  Avatar
  hotka
  Uczestnik

  Szkoda likwidowana jest z OC sprawcy. Otrzymałem zaliczkę na leczenie 1000zł i po drugiej komisji 2500 (w tym wliczone koszty leczenia około 1000zł + koszt dojazdu). Czy jest to kwota adekwatna czy mogę liczyć na więcej ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Przyznane kwoty zadośćuczynienia wydają się być zaniżone w stosunku do okoliczności sprawy, w tym rodzaju i charakteru urazu oraz ich następstw. Aby uzyskać kwotę odpowiednią raczej trzeba będzie wystąpić do sądu.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Zgadzam się z karolkiem

  Avatar
  hotka
  Uczestnik

  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy za nawrót choroby oka w wyniku stresu można starać się o zadośćuczynienie i pokrycie kosztów leczenia ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Tak, można starać się o zadośćuczynienie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.