Skręcenie stawu kolanowego – PZU zwrot kosztów leczenia

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Skręcenie stawu kolanowego – PZU zwrot kosztów leczenia

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  milka 3 lat, 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  monulyt
  Uczestnik

  Witam doznalem urazu skrecenia stawu kolanowego i mam pytanie o zwrot kosztów leczenia. Miałem badanie USG (podejrzenie uszkodzenia lakotki przysrodkowej). Potem zalecone badanie rezonansem magnetycznym i rehabilitacja. Mam ubezpieczenie grupowe na uczelni NNW. W warunkach jest punkt o zwrocie kosztow leczenia… czy w zwiazku z tym moge uzyskac zwrot kosztow diagnostyki (badania rezonansem, rehabilitacji oraz koszty ewentualnej artroskopii) na podstawie rachunkow z prywatnej lecznicy? Czy leki też się w to wliczają ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  A co było przyczyną wypadku ? Może bedzie szansa na odszkodowanie z OC sprawcy. W OWU powinno być wyjaśnione co to są koszty leczenia. Zwrot kosztów leczenia nie ma wpływu na wysokość odszkodowania.

  Avatar
  monulyt
  Uczestnik

  Przyczyną urazu byla sliska nawierzchnia drogi.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Z prywatnego leczenia można korzystać licząc na zwrot kosztów jedynie wówczas jeśli udowodni się, że kolejki na leczenie w NFZ są długie lub wyczerpane są limity.

  Avatar
  monulyt
  Uczestnik

  jak obiektywnie uzasadnic ze oczekiwanie na rehabilitacje czy zabieg w NFZ moze miec negatywny wplyw na doznany uraz oraz w konsekwencji na stan zdrowia ? Czy istnieje ryzyko ze PZU nie uzna za zasadne wykonanie tych badan prywatnie tylko kazalaby czekac na NFZ ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  W pierwszej kolejności proszę skontaktować sie z ubezpieczycielem i ustalić po prostu czy koszty rehabilitacji zostaną zwrócone dobrowolnie czy trzeba będzie udowodnić długi czas oczekiwania na nią.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.