Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie zus dało za mało?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie zus dało za mało?

Tagi: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 3 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  anila
  Uczestnik

  Uległam wypadkowi w pracy. Doznałam skręcenia stawu skokowego. ZUS wypłaciło mi pieniądze, ale wydaje mi się że za mało. Miałam nogę w protezie ortopedycznej przez ponad miesiąc. Na komisji przyznano mi tylko 1%…Czy mogę się odwołać ? Jeśli tak to jak to wygląda ?

  Avatar
  gogus
  Uczestnik

  Odwoływać się możesz ale czy Ci coś dodają to ciężko powiedzieć…

  Avatar
  julka
  Uczestnik

  Najlepiej jeśli zrobisz to z pomocą firmy odszkodowawczej albo prawnika bo samej to możesz mieć ciężko…

  Avatar
  abc123
  Uczestnik

  Pewnie próbuj ! Jeśli odpuścisz to nigdy się nie dowiesz i potem cały czas będziesz się zastanawiać czy dobrze zrobiłaś, że odpuściła.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Anila w tej chwili masz dwie możliwości, dzięki którym możesz uzyskać wyższe odszkodowanie.
  Pierwsza z nich to odwołanie. Możesz to zrobić, składając odpowiednie pismo we właściwym oddziale ZUS. W piśmie musi się jednak znaleźć uzasadnienie Twojego stanowiska. Możesz też poprosić o kolejną komisję lekarską.
  Drugim wyjściem z sytuacji jest odszkodowanie od ubezpieczyciela pracodawcy. Uzyskasz wówczas nie tylko odszkodowanie, ale np.: zwrot poniesionych wydatków na leczenie, czy zwrot utraconych zarobków (jeżeli to wystąpiło). Ale uwaga! Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy to nie ty spowodowałaś wypadek.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Chciałbym dodać do wypowiedzi eksperta że musi zostać spełniony jeszcze jeden warunek, a mianowicie zakład pracy musi ponosić odpowiedzialność za wystąpienie wypadku. Czyli np. dopuścił się zaniedbania.

  Avatar
  zombek30
  Uczestnik

  Cześć, powiedzcie mi czy jak zus nie przyznał mi renty po wypadku przy pracy to czy pracodawca może mi taką przyznać? Nie będę się zagłębiał w kto co i jak przyczynił się do wypadku a powiem tylko że kierownik zmiany się przyznał do błędu więc teoretycznie to wina zakładu pracy. Obecnie mam problemy z poruszaniem się i nie mogę zbyt długo siedzieć, po 20-30 minutach już mnie boli kręgosłup i najlepiej jeśli mogę się wtedy położyć to szybko mija ból. ZUS nie przyznał mi renty, ale czy pracodawca powinien w takim przypadku?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Wydaje mi się że tak. Ważne żebyś miał dowody wskazujące na winę pracodawcy, ale skoro on sam poniekąd się przyznaje to masz problem z głowy. Ale nie jestem pewny czy firmę będzie stać na takie koszty jak renta. Najlepiej będzie najpierw się dogadać z prezesem i spróbować to załatwić polubownie. A nie wiesz czy firma ma jakieś ubezpieczenie od wypadków przy pracy? Wtedy miałbyś problem z głowy bo piszesz wniosek do ubezpieczyciela.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.