Jestem sprawca kolizji co dalej? Jakie mogą być tego skutki ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jestem sprawca kolizji co dalej? Jakie mogą być tego skutki ?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kielon
  Uczestnik

  Witam Państwa, wczoraj spowodowałem wypadek i jestem sprawca kolizji co dalej robić? Mianowicie wyjeżdżając z parkingu galerii handlowej uderzyłem w zderzak innego samochodu. Wezwano policję, dostałem mandat i punkty. Poszkodowany mógł się ze mną dogadać ale nie chciał i żąda zwrotu z polisy. Co w takim przypadku zrobi ubezpieczyciel ?

  Avatar
  rochyt
  Uczestnik

  Po pierwsze nie jest to wypadek a drobna kolizja czyli stłuczka. Po drugie czy byłeś pod wpływem alkoholu itp. ? A co niby ubezpieczyciel ma Ci zrobić ? xd Najwyżej utracisz część zniżek.

  Avatar
  kielon
  Uczestnik

  Nie, nie byłem pod wpływem alkoholu ani pod wpływem narkotyków. Nic mi się nie stało. Samochód jest mojego taty

  Avatar
  rochyt
  Uczestnik

  Aha no to poszkodowany będzie korzystał z OC Twojego taty. Pamiętaj żeby nie dawać mu (poszkodowanemu) nic poza numerem polisy. Pozdrawiam

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Kielon, witaj na naszym forum.
  Ubezpieczyciel w tym przypadku nie wyciąga żadnych dodatkowych konsekwencji – nie dostaniesz żadnej kary, nie musisz też niczego wyjaśniać. Niestety, po kolizji kierowca traci część zniżek, co oznacza, że Twój tata w przyszłym roku zapłaci wyższą składkę.

  Jedyna sytuacja, w której ubezpieczyciel wyciąga dodatkowe konsekwencje wobec sprawcy, to ucieczka z miejsca wypadku lub spowodowanie go pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wówczas stosowany jest tzw. regres ubezpieczeniowy. Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaca pieniądze poszkodowanemu, a sprawca wypadku musi je TU zwrócić.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Serio nie wiesz co cię czeka? Po pierwsze nie spowodowałeś wypadku tylko kolizję, bo to jest różnica. A sprawa z ubezpieczycielem jest bardzo prosta, wypłaci temu drugiemu kierowcy odszkodowanie a Tobie nieco podwyższy składkę ubezpieczeniową i to wszystko. Przy kolizjach jest o tyle względnie dobrze że zawsze możesz próbować się dogadać a jeśli to nie pomoże to conajwyżej dostaniesz mandat i stracisz część zniżek w ubezpieczalni. Gorzej gdybyś faktycznie spowodował wypadek no to wtedy lecisz do sądu.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.