Stłuczenie kręgosłupa lędźwiowego odszkodowanie po wypadku

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Stłuczenie kręgosłupa lędźwiowego odszkodowanie po wypadku

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  jacek554 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  miecho
  Uczestnik

  Witam wszystkich. Miałem poważny wypadek komunikacyjny i stłuczenie kręgosłupa lędźwiowego, mam pytanie o odszkodowanie które mi przyznano ale po kolei. Stojąc przed przejściem dla pieszych wjechał we mnie inny mężczyzna. Uderzenie było na tyle duże, że mój fotel został złamany. Kobieta która była na pasach zbiegła z miejsca. Ja zadzwoniłem po policję. Przyjechali po około 10 minutach. Zbadali czy jesteśmy trzeźwi. Jako że czułem ból w kręgosłupie i szyi chciałem wezwać pogotowie. Policjanci powiedzieli jednak,że muszą jechać do innego wypadku i nie mają czasu na czekanie za karetką. Myślałem, że ból jest chwilowy tzw. powypadkowy, ale myliłem się. Następnego dnia zgłosiłem się do szpitala gdzie stwierdzili, że doznałem urazu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Oprócz tego mam do dnia dzisiejszego uraz psychiczny (mam obawy podczas zatrzymywania się przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami itp. Nosiłem kołnierz ortopedyczny przez 3 tygodnie. Jako że ból nadal się utrzymywał miałem zapisane rehabilitacje. Na komisji lekarskiej byłem 2 tygodnie temu a dziś dostałem pismo z informacją, że przyznają mi 5% co dało 400zł. Czy kwota ta jest sprawiedliwa i adekwatna do poniesionych obrażeń ?

  Avatar
  jacek554
  Uczestnik

  Na samym początku powiem, że należy Ci się zadośćuczynienie z OC sprawcy. Musisz się dowiedzieć gdzie sprawca jest ubezpieczony. Idziesz do nich po druki dotyczące szkody osobowej. Musisz iść również na policję, aby dali Ci notatkę świadczącą o winie sprawcy wypadku. Ja na Twoim miejscu poszedł bym również do psychologa (skoro masz lęki), do neurologa, aby dał Ci przekaz na rezonans magnetyczny. Jeśli masz rachunki i faktury za leczenie to ubezpieczyciel również powinien pokryć koszty leczenia. Zdobądź kserokopię i wystąp z tymi wszystkimi dokumentami o zadośćuczynienie z polisy sprawcy. Ten procent, który Ci przyznali jest mały, ale poczekaj i zobacz co wniesie dalsze leczenie.

  Avatar
  miecho
  Uczestnik

  Zakończyłem już leczenie, dokumenty wszystkie doniosłem do firmy ubezpieczeniowej i mam już zapowiedzianą kolejną komisję (z OC sprawcy). O jaką kwotę się ubiegać ?

  Avatar
  jacek554
  Uczestnik

  Dopóki nie ma podpisanej ugody z ubezpieczycielem to nic nie jest zakończone. Załatwiaj sobie wszystkie opinie lekarskie i jak już będziesz wszystko miał to dołączysz je do dokumentacji, którą przesłałeś już do ubezpieczyciela.

  Avatar
  miecho
  Uczestnik

  Tyle, że ja już mam wszystkie dokumenty złożone. Muszę tylko podać kwotę jaką chcę dostać.

  Avatar
  jacek554
  Uczestnik

  No, ale przecież nic Ci nie szkodzi żebyś przedłużył sobie leczenie. Przecież mogłeś się gorzej poczuć.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.