Zerwanie ścięgna prostownika palca odszkodowanie z PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Zerwanie ścięgna prostownika palca odszkodowanie z PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 10 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  xd
  Uczestnik

  Hej, w październiku na lekcji wychowania fizycznego miałam zerwanie ścięgna prostownika palca odszkodowanie z PZU otrzymałam ale chyba jest zbyt niska. Ortopeda założył mi szynę na 5 tygodni. Po zdjęciu szyny palec jest zgięty i nie mogę go wyprostować. Jestem ubezpieczona na 10.000zł w PZU. Po tygodniu od zgłoszenia szkody dostałam pieniądze w wysokości 250zł. Czy kwota ta jest adekwatna do urazu jaki doznałam ? Czy mam szansę dostać wyższe odszkodowanie ?

  Avatar
  stary
  Uczestnik

  Jesteś ubezpieczona na małą kwotę i dlatego takie niskie odszkodowanie. Możesz ubiegać się o to, aby PZU albo szkoła pokazali Ci tabelę na podstawie której wyliczyli Ci Twoje odszkodowanie.

  Avatar
  weri
  Uczestnik

  Powinnaś poprosić ubezpieczyciela o nadesłanie kopii orzeczenia lekarskiego i tabeli w oparciu o którą dokonano ustaleń.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jak to możliwe że dostałaś 250 zł? Skoro byłaś ubezpieczona na 10 tysięcy, to za 1% dostajesz 100 zł (śmiesznie mało) a uszczerbek na zdrowiu mierzony jest w pełnych procentach, czyli mogłaś otrzymać 200 lub 300 zł, ale nie wiem jak mogłaś otrzymać 250. Dziwne jest to dla mnie. W pierwszej kolejności sobie zobacz warunki umowy albo podaj je rodzicom i niech sobie na spokojnie przeczytają. Znając PZU to taka kwota jest w pełni normalna. A ta suma odszkodowania 10 tys. to jest bardzo mała. Już nie raz powtarzałem że lepiej ubezpieczyć się indywidualnie i wtedy są dużo lepsze warunki niż w tym szkolnym ubezpieczeniu. Płacisz 50 zł składki raz na rok i w razie czego dostajesz kilka stówek na odczepnego.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.