Ubezpieczenie grupowe PZU odszkodowanie za złamanie

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Ubezpieczenie grupowe PZU odszkodowanie za złamanie

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Toobee 4 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mandzio
  Uczestnik

  Cześć będąc na obozie tenisowym złamałem sobie 2 kości przedramienia z przemieszczeniem. Mam ubezpieczenie grupowe PZU odszkodowanie mi przyznali, ale jest według mnie trochę za niskie. Dodam jeszcze, że podczas operacji nastawili mi rękę i włożyli 2 druty. Leczenie trwało pół roku po zdjęciu szwów i usunięciu drutów. W pewnym punkcie nadgarstka mam zdrętwiałą rękę bo uszkodzono mi nerw podczas nastawiania. Mój uszczerbek PZU wyceniło na 400zł a ubezpieczenie grupowe NNW wynosiło do 10 000zł. Czy warto sie odwoływać ?

  Avatar
  pipi
  Uczestnik

  Proszę zapoznać się z tabelami oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu stanowiącymi załącznik do OWU. Proszę również zapoznać się z orzeczeniem lekarza i decyzją. Następnie skontaktować się z lekarzem, który ma doświadczenie w orzekaniu i podjąć decyzję czy się odwoływać czy nie.

  Avatar
  zger
  Uczestnik

  Warto się odwoływać. 5% to mało.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Mandzio, Twój uraz wygląda na poważny. Jest więc możliwe, że możesz uzyskać wyższe odszkodowanie.
  To jednak zależy od tego, co zwierają warunki Twojej polisy. Napisałeś, że suma ubezpieczenia wynosi 10000 zł – przysługuje ona najpewniej za najcięższe obrażenia. W OWU powinna pojawić się kwota, jaką ubezpieczyciel przyznaje za każdy procent uszczerbku, a także tabela, która określa ten procent za każdy uraz.

  Jeżeli zdecydujesz się na odwołanie, powinieneś właśnie powołać się na OWU, a także poprosić o komisję lekarską, podczas której lekarz zbada Cię osobiście. Dokładna ocena Twojego zdrowia może sprawić, że uzyskasz więcej pieniędzy.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Ubezpieczenie grupowe na 10 tysięcy? Strasznie mało. Ale swoją drogą wydaje mi się że uszczerbek powinien być dużo wyższy. Co prawda i tak szału nie będzie finansowo ale 400 zł czyli 4% jak dla mnie to za mało. Ja na twoim miejscu bym się odwoływał bez gadania. Tylko jeszcze mam pytanie te 400 zł to dostałeś za samo złamanie dwóch kości czy w sumie za całe leczenie po wyjęciu szwów itd.?

  Avatar
  Toobee
  Uczestnik

  to co ty masz za ubezpieczenie? 10 tysięcy? grupowe przecież płacisz co miesiąc z tego co wiem, a 10 tysięcy to miałeś w szkole jak płaciłeś 50 zł na cały rok. Coś chyba ci się pomyliło ale jak dostałeś 400 zł (!!) to widocznie faktycznie jesteś na 10 tys ubezpieczony. Bardzo dziwny temat. Jakby nie patrzeć to wychodzi 4% uszczerbku co dla mnie jest śmieszne przy takich obrażeniach, za samo złamanie jest chyba 10%

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.