Kod choroby m51 wypadek

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  5234
  Uczestnik

  Witam, mój mąż w pracy doznał wypadku. Lekarz prowadzący stwierdził, że jest to naderwanie mięśni kręgosłupa. Jako że wydarzyło się to w pracy to wypadek był zgłoszony do ZUS-u. Niestety dostaliśmy odmowę, bo uznali, że „zdarzenie nie jest wypadkiem przy pracy z uwagi na brak wystąpienia urazu w rozumieniu ustawy wypadkowej jako skutek wypadku”. Czy w związku z tą informacją nie należy nam się żadne odszkodowanie ?

  Avatar
  wojciech
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałem wypadek w pracy w której od ponad 10 lat pracuje jako pracownik fizyczny. Doznałem przeciążenia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo – krzyżowym. Wypadek zaliczony do wypadków przy pracy. Na zwolnieniu jestem już około 140 dni. Dostałem od ZUS-u najniższy możliwy procent… wiem bo sprawdziłem sobie w tabeli…Chcę się odwołać, ale obawiam się, że zmniejszą mi procent uszczerbku. Co mam zrobić ? Proszę o poradę.

  Avatar
  Oliwka
  Uczestnik

  Nie jest możliwe żeby zmniejszyli Panu procent uszczerbku za złożenie odwołania od decyzji. Pozdrawiam

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Odpowiedź dla pani 5234 jest taka, że bez szczegółow sprawy ciężko cokolwiek powiedzieć. ZUS może nie zaliczyć zdarzenia do wypadku przy pracy, jeżeli mąż już wcześniej chorował na kręgosłup. Żeby uznać zdarzenie do wypadku przy pracy to muszą zostać spełnione różne warunki.

  Co do pana Wojciecha to powiem tyle, że po odwołaniu nie obniżą panu przyznanego uszczerbku na zdrowiu, tym bardziej że i tak dostał pan najniższy. A odwoływać się warto na pewno tylko trzeba mieć dobre podstawy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.