Uraz kręgosłupa szyjnego forum odszkodowawcze

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Uraz kręgosłupa szyjnego forum odszkodowawcze

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  gabrielka
  Uczestnik

  Witam, miałam wypadek samochodowy i uraz kręgosłupa szyjnego, szukam forum, które może mi coś doradzić. Mianowicie stojąc przed przejściem dla pieszych (i przepuszczając pieszych) uderzył we mnie inny samochód. Doznałam przemieszczenia trzonów kręgowych odcinka szyjnego. Oprócz tego miałąm jeszcze wiele innych dolegliwości. Obecnie jestem po leczeniu. Mam 30 lat. Nie pracuję zawodowo (zajmuję się dzieckiem). Wiem że muszę napisać o jaką kwotę chcę wnioskować jako rekompensatę za doznany ból i uszczerbek na zdrowiu. Jaką kwotę mam tam wpisać ? Czy powinnam wziąć kogoś do pomocy (chodzi mi tu o prawnika itp.) ?

  Avatar
  kokon
  Uczestnik

  Wysokość zadośćuczynienia powinna być dokonana z uwzględnieniem wszystkich zachodzących okoliczności. Zarówno okoliczności wpływające na wysokość zadośćuczynienia jak i kryteria ich oceny muszą być rozważane indywidualnie w związku z konkretną osoba poszkodowanego.

  Avatar
  policmaster
  Uczestnik

  W związku z tym zdarzeniem komunikacyjnym będzie sprawa karna,a zatem powództwo cywilne można dołaczyć do sprawy przeciwko sprawcy. Można to zrobić na rozprawie głównej, jak też poinformować o tym funkcjonariuszy prowadzących sprawę wypadku komunikacyjnego.

  Avatar
  gabrielka
  Uczestnik

  O matko…nie wiedziałam że bezie tyle latania….tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

  Avatar
  KNOKNO
  Uczestnik

  W sumie to nie powiedziałbym że aż tyle latania. Dokumenty z leczenia na pewno masz u siebie w domu, to już powinno wystarczyć żeby otrzymać chociażby zadośćuczynienie. A co innego jeśli chodzi o odszkodowanie bo żeby dostać pieniądze za zakup leków czy np. dojazdy do przychodni to na wszystko musisz mieć jakies paragony. Możesz napisac chociażby do firmy odszkodowawczej Helpfind to Ci wszystko wyjaśnią. Warto jednak pozałatwiać te wszystkie papiery i wysłać do ubezpieczalni.

  Avatar
  PaniAnna
  Uczestnik

  Dokładnie rób jak podpowiadają Ci tu wszyscy!! Ja miałam też niezbyt fajne zdarzenie w mieście tylko gorsze obrażenia niestety bo jechała rowerem na ścieżce i auto skręcało w prawo i mnie nie widziało i uderzyłam w prawe koło i przeleciałam przez maskę. Miała problem z barkiem, złamany palec w lewej ręce i potłuczenia na brzuchu i w sumie wszędzie. Napisałam do ubezpieczalni tego kierowcy co mi się stało to mi wypłacili już nie pamiętam chyba 6 tysięcy. Ale nie zwrócili mi na koszty które poniosłam a było tego dużo. Dopiero jak im wysłałam paragony za taxówki i z aptek za leki wszystkie to mi zwrócili pieniądze. Więc warto działać w tej sprawie!!

  Avatar
  Janina-Zeberek
  Uczestnik

  A proszę mi powiedzieć czy warto kupować ubezpieczenie AC? Czy ono działa też jakoś że jest większe odszkodowanie za takie obrażenia ciała po wypadku? Czy to bardziej jest tylko do samochodu taka polisa? Bo w tym tygodniu chcę ubezpieczyć nowy samochód i mam wszędzie w tych wyliczeniach wariant z AC. To bym prosiła tylko żeby mi ktoś wyjaśnił o co chodzi bo mi zależy żebym miała jakieś dodatkowe takie ubezpieczenie na wypadek stłuczenia kolana czy czegoś np. przy wychodzeniu z samochodu gdybym się potknęła czy coś.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Nie nie, AC jest tylko dla pojazdu. Czyli jak spowoduje Pani stłuczkę lub np. u siebie w garażu gdzies uderzy, to ubezpieczyciel wtedy pokrywa koszty naprawy. Ac jest tylko do naprawy uszkodzonego pojazdu a nie do takich obrażeń na ciele. Potrzebuje więc Pani ubezpieczenia NNW, a nie AC. Proszę sobie na spokojnie przejrzeć oferty różnych ubezpieczycieli na polisy NNW. One nie są tylko przeznaczone na podróże samochodem ale ogólnie. Nawet jak w domu coś się stanie to również takie ubezpieczenie działa.

  Avatar
  Janina-Zeberek
  Uczestnik

  Ale takie na życie to ja mam właśnie bo płacę co miesiąc 80 zł na ubezpieczenie. Tylko takie chciała konkretne na wypadek gdyby coś podczas prowadzenia samochodu mi się stało. Gdyby ktoś przykładowo we mnie wjechał na skrzyżowaniu to żebym dostała jakieś pieniążki na ewentualne leczenie i pobyt w szpitalu. O takie coś mi bardziej chodzi, a to co ja mam teraz to chyba nie jest na takie komunikacyjne zdarzenia tylko własnie jak coś w domu mi się stanie.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Na 100% to ubezpieczenie które pani opłaca to dotyczy również szkód takich komunikacyjnych. Prosze sobie przeczytać dokumenty z tego ubezpieczenia i zobaczyć za obrażenia w jakich okolicznościach wypłacają pani odszkodowanie. A co do przypadku gdzie ktos wjedzie w pani samochód na drodze, to Pani nic nie musi płacić bo wszystko pokrywa OC tego kierowcy. Nie płaci wtedy pani za leczenie i naprawę auta, a dodatkowo może Pani wnioskowac o odszkodowanie ze swojej polisy którą Pani opłaca co miesiąc. Więc prosze na spokojnie przejrzeć warunki umowy z ubezpieczalnią to się pani wszystkiego dowie.

  Avatar
  Janina-Zeberek
  Uczestnik

  Czyli jak wypadek nie z mojej winy to wszystko płaci tamten kierowca tak? A te warunki umowy to mam teraz przeczytać z mojego ubezpieczenia czy z ubezpieczenia dla kierowców? Bo się pogubiłam a wolę mieć pewność że w kazdym przypadku dostanę jakieś pieniążki z ubezpieczalni i nie zostanę na lodzie.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Chodzi o warunki pani osobistego ubezpieczenia na które pani płaci składki. Każdy ubezpieczyciel który sprzedaje polisy NNW to ma swoje warunki i zasady takie. Dlatego trzeba je zawsze przeczytać i najlepiej przed podpisaniem umowy. A co do ubezpieczalni kierowców jak to pani napisała, to tak na prawdę nie ma tam warunków bo to ubezpieczenie OC jest takie same dla wszystkich, a jego zasady określane są przez prawo krajowe a nie wewnętrzne ustalenia ubezpieczalni.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.