Zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia odszkodowanie od ZUS

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia odszkodowanie od ZUS

Tagi: 

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  pitka
  Uczestnik

  Witam podczas wykonywania cwiczenia na silowni doszło do małego incydentu i miałem zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia odszkodowanie bardzo by się przydało ale nie wiem czy ZUS coś mi wypłaci. Dokończe jeszcze, że po wszystkim udalem sie do szpitala, tam postawiono diagnoze i decyzje o koniecznosci operowania. Wykonali operacje rekonstrukcji pierwotnej sciegna. No i czy moge ubiegac sie o jakiekolwiek odszkodowanie ? Jestem ubezpieczony tylko w ZUS w pracy, nie mam zadnego innego dodatkowego ubezpieczenia, oprocz OC auta.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Pitka, obawiam się, że w takim przypadku żadne odszkodowanie Ci nie przysługuje.
  ZUS gwarantuje Ci jedynie państwową opiekę medyczną. Jeżeli jednak Twój uraz będzie skutkował dłuższą nieobecnością w pracy, to otrzymasz zasiłek chorobowy, a jeżeli będziesz całkowicie niezdolny do pracy – to rentę.
  O odszkodowanie mógłbys starać się tylko w przypadku, gdybyś posiadał ubezpieczenie NNW – indywidualne lub grupowe z pracy.
  Ewentualnie, gdyby uraz był winą siłowni, np.: nagle zerwała się linka podtrzymująca ciężary na urządzeniu – to mógłbyś starać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela siłowni.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.