Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie ile procent dostanę?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie ile procent dostanę?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 3 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Rysiek
  Uczestnik

  Dzień dobry, około 2 miesięcy temu miałem wypadek, w którym miałem skręcenie stawu skokowego odszkodowanie ile procent jako uszczerbku mogę za to dostać? Oprócz tego doszło do rozlania torebki stawowej. Gips miałem założony na 13 dni dopiero po tygodniu kiedy opuchlizna zeszła. Na zwolnieniu lekarskim byłem 30 dni choć powinienem być ok 2 miesiące. Gdy już pracowałem przeszedłem zabiegi rehabilitacyjne. Chciałbym dowiedzieć się jaki procent odszkodowania dostanę aby nie zostać oszukanym przez ubezpieczyciela.

  Avatar
  kawka29
  Uczestnik

  Wszystko zależy od stopnia zniekształcenia i ograniczenia ruchowości. Może to być od 1% do 15% ale nawet od 25% do 40%.

  Avatar
  kiero
  Uczestnik

  Zgadzam się z kawka29

  Avatar
  ilona146
  Uczestnik

  Witam, uszkodziłam sobie łąkotkę oraz skręciłam kolano. Wypadek miał miejsce w pracy. Ile procent mi się należy ? Dodam, że lekarz zalecił mi zabiegi rehabilitacyjne. Proszę o odpowiedź.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Muszą Państwo wiedzieć, że bardzo trudno jest określić uszczerbek na zdrowiu na podstawie samego tylko rodzaju urazu. Ubezpieczyciele i ZUS dysponują tabelami, gdzie każdy uraz ma określony procent uszczerbku. Mają one jednak jedynie charakter pomocniczy. Tylko lekarz może ustalić, jak duże są uszkodzenia i czy będą miały trwały charakter. W przypadku uszkodzeń kolana „widełki” uszczerbku są bardzo szerokie. Niewielki uszczerbek to 1-10%, a znaczny – nawet 40%.
  W razie wątpliwości co do przyznanej kwoty odszkodowania warto się odwołać i poprosić o komisję lekarską, która osobiście zbada pacjenta (zwykle ustalenie uszczerbku odbywa się na podstawie dokumentacji medycznej).

  Avatar
  NiebieskaOLA
  Uczestnik

  Witam forumowiczów! Mam pytanie odnośnie wysokości procentu uszczerbku na zdrowiu za poparzenie. Gotowałam dla maluszka mleko i buteleczke z mlekiem miałam włożoną do garnka z wodą. Małego nakarmiłam ale potknęłam się o jakąś zabawke i strąciłam ten garnuszek. Na szczęście tylko mi się oberwało i miałam poparzone przedramię. W sumie to nadal mam bo wszystko się jeszcze goi, wypadek był w zeszłym tygodniu. Lekarz mówi że nie powinno być specjalnych blizn ale na pewno jakiś ślad zostanie. No cóż każdemu może się przytrafić a ten kto wychowuje małe dziecko to doskonale wie ile to trzeba biegać po całym domu żeby wszystko ogarnąć. Mam ubezpieczenie takie dla całej rodziny i czy ktoś orientacyjnie może powiedzieć ile mogę dostać za takie oparzenie? Tym bardziej że niestety ślad po tym incydencie mi zostanie już na zawsze :/

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Szanowna pani Olu… podobnych wątków jest sporo na forum, ale żeby nie być aroganckim to odpowiem i tym razem. Polisy ubezpieczeniowe takie na życie mogą mieć kilka wariantów u jednego ubezpieczyciela, a że ubezpieczycieli jest również kilku a wręcz kilkudziesięciu no to sama może pani wywnioskować że te kwoty za konkretny uraz mogą mieć ogromną rozbieżność. Generalnie jest tak że im większą składkę się płaci to tym więcej można dostać za 1% uszczerbku. Sama pani rozumie że może to być 100 zł i może być 500 zł, również inaczej może wyglądać kwalifikacja procentowa, w jednym towarzystwie mogą przyznać 5% a w innym 20%. Jeśli to przemnożyć no to ta rozbiezność kwotowa będzie gigantyczna. Bardzo uśredniając no to może się pani spodziewać może kilkuset złotych albo paru tysięcy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.