Utrata wartości handlowej pojazdu kalkulator odszkodowania

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Utrata wartości handlowej pojazdu kalkulator odszkodowania

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Oczyzielone 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Berecik
  Uczestnik

  Pytanie proste i szybkie, a chodzi o taki temat jak utrata wartości handlowej pojazdu kalkulator konkretnego odszkodowania. Mam Toyotę Auris z 2010, w marcu był wypadek, w kwietniu już miałem odszkodowanie i naprawę w ASO. Ale słyszałem o czymś takim jak odszkodowanie za utratę wartości handlowej, chociaż chyba nie do końca rozumiem o co w tym wszystkim kaman. Mogę więc dostać takie odszkodowanie? Dodam jeszcze, że jestem pierwszym właścicielem autka.

  Avatar
  sajgonka
  Uczestnik

  Pytanie długie, choć faktycznie proste i szybkie ;). Masz tu prostą i szybką odpowiedź: Nie, nie uzyskasz odszkodowania, bo twoje auto jest już za stare na to. Sorry, kolego.

  Avatar
  Kolendra
  Uczestnik

  Odszkodowanie to się człowiekowi zawsze należy, niezależnie od tego jak stare jest auto. O ile od szkody nie upłynęło więcej, jak 3 lata

  Avatar
  bit32
  Uczestnik

  Kolendra, ty to się chyba z choinki urwałeś człowieku! Nie znam się to się wypowiem? 😛 Tu jest mowa o utracie wartości handlowej pojazdu, a to nie jest takie zwykłe odszkodowanie, jak za naprawę auta, wiek ma znaczenie i tu to auto jest za stare, jak napisała sajgonka

  Avatar
  Berecik
  Uczestnik

  Ale serio, nic nie mogę dostać? To jest zadbane auto, nie jakiś grat, za takie auto przy sprzedaży dostałbym jakieś 25 tysioęcy, ale przez tę stłuczke to na pewno nie jest tyle wart. To ktoś mi pomoże, czy nie?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Cieszymy się, że wątek interesuje Państwa i postaramy się udzielić informacji na wszystkie pytania. Odszkodowanie za utratę wartości handlowej niestety nie należy się w każdym przypadku. Należy spełnić kilka kryteriów, aby to odszkodowanie było możliwe.

  Rzeczywiście, wiek jest tutaj najważniejszy. W przypadku samochodu osobowego jest to auto użytkowane nie dłużej, niż 6 lat. Auto nie powinno mieć też wcześniej szkód (choć istnieją wyjątki). Samochód musi być naprawiony zgodnie z technologią zalecaną przez producenta – tutaj najlepszy będzie wybór ASO. Roszczenie tego typu można zgłosić w ciągu 3 lat od wypadku i w przypadku, gdy poszkodowany nie podpisał ugody. Również szkoda całkowita sprawia, że nie można starać się o tego typu odszkodowanie.

  Więcej informacji można znaleźć w artykule https://www.helpfind.pl/blog/utrata-wartosci-handlowej-pojazdu,32

  Avatar
  12345Marcin
  Uczestnik

  No to ja sie tez podalcze do tematu mam golfa siodemke 2014 nalezy mi sie czy nie auto full wypas tanie przy zakupie nie bylo

  Avatar
  Oczyzielone
  Uczestnik

  Eee tam, przecież zakłady ubezpieczeniowe zaniżają i odszkodowanie i wartość auta, było już o tym na tym forum
  https://www.ps.org.pl/kalkulator
  Pytanie więc, czy warto jeszcze się o coś starać? Ja słyszałem o tym odszkodowaniu, ale jak już w końcu dostałem odszkodowanie za cały rozwalony tył (po dwóch odwołaniach), to byłem szczęśliwy, że dostałem cokolwiek i o więc ej się nie starałem, bo to nie moje nerwy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.