Szyby samochodowe z polisy AC, czy ktoś pomoże?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Szyby samochodowe z polisy AC, czy ktoś pomoże?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  9954
  Uczestnik

  hej czy ma ktoś polisę AC która ubezpiecza szyby samochodowe ? ktoś wyrwał mi wycieraczki w samochodzie, uszkadzając przy tym szybę. Zgłosiłem to do TU bo mam wykupiony specjalny pakiet. Stwierdzili jednak, że nie było czynnika zewnętrznego i nie wypłacą mi odszkodowania. Dowiedziałem się, że mogę sobie naprawić szybe z AC, oczywiście tracąc przy tym zniżkę. Co mam zrobić ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Niech Pan przeczyta dokładnie warunki ubezpieczenia.

  Avatar
  9954
  Uczestnik

  W umowie jest tyko zapisane, że jeżeli uszkodzenia dokonał właściciel samochodu, albo uszkodzenie szyby nastąpiło od wewnątrz auta to ubezpieczenie nie działa. Jestem ciekawy na jakiej podstawie stwierdzili że to ja sobie powrywałem wycieraczki i uszkodziłem wycieraczką szybę. Co mam zrobić aby to oni wymienili mi tą szybę jeszcze przed upływem końca polisy?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Proszę napisać odwołanie ze wskazaniem okolicznośći zdarzenia i charakteru uszkodzenia.

  Avatar
  9954
  Uczestnik

  a jak to się ma do końca ważności ubezpieczenia, które upływa na początku maja? Czy mam iść do ich partnerskiego serwisu szybowego aby wystawili mi kwitek? I czy kto kolwiek będzie chciał mi coś takiego napisać? A może wystąpić o wymianę szyby z AC a w międzyczasie z nimi wojować o odszkodowanie ?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  9954, czy masz jakieś potwierdzenie, np.: z policji, że wycieraczki zostały skradzione? Myślę, że byłby to dobry argument w sporze z ubezpieczycielem. O sposobie powstania szkody na pewno orzeknie również rzeczoznawca – za którego trzeba dodatkowo zapłacić. Jego opinia jest jednak trudna do podważenia.
  Wymiana szyb z AC w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem – ponieważ szkoda zostanie naprawiona, a sprawa będzie zamknięty.

  Radzę także napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.