Rekonstrukcja acl odszkodowanie za leczenie – ile mogę dostać?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Rekonstrukcja acl odszkodowanie za leczenie – ile mogę dostać?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  NiekumataXD 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Werkoz
  Uczestnik

  Cześć miałem wypadek w którym miałem wypadek kolana. Konieczna była rekonstrukcja ACL za co dostałem pieniądze z odszkodowania ale czy mam szanse na więcej? Już mówię jak to było dokładnie. Było to około 2 lata temu kiedy razem z kolegami jeździliśmy na deskorolce. Zabrali mnie do szpitala, kolano włożyli w gips na ponad miesiąc (dodam że miałem wodę w kolanie). Poszedłem na komisję i dostałem 380 zł od PZU. Po paru miesiącach podczas biegania zauważyłem że kolano nie jest w pełni sprawne więc zgłosiłem się do lekarza na prywatnie. Powysyłam mnie na artroskopie i się okazało że mam uszkodzone więzadło krzyżowe, chrząstka stawowa została zniszczona. Potem okazało się również że muszę mieć zrobioną rekonstrukcję ACL. Ile więc mogę dostać odszkodowania za wszelkie leczenie. Dodam że jestem ubezpieczony grupowo (w szkole) na ponad 50 zł.

  Avatar
  Patka
  Uczestnik

  Miałam podobny przypadek tyle, że było to na treningu siatkówki. Ja dostałam 4% co dało 360zł plus jeszcze 10% od klubu miałam dostać (ale za coś mi tam odjeli więc w rzeczywistości 9%). Co prawda ja się odwoływałam ale nic to nie dało… więc wątpię czy Tobie się uda…

  Avatar
  Werkoz
  Uczestnik

  A byłaś na komisji lekarskiej ?

  Avatar
  Patka
  Uczestnik

  Nie, ja dostałam ten procent z tabelki.

  Avatar
  Werkoz
  Uczestnik

  Aha… Ja myślę że pod koniec miesiąca będę już po komisji więc dam znać co i jak 🙂

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Werkoz, możesz uzyskać wyższe odszkodowanie, jeżeli okazało się, że uraz jest poważniejszy, niż na początku się wydawało. Musisz jeszcze raz zgłosić się do ubezpieczyciela z dokumentacją medyczną, która to potwierdza. Do niej możesz dołączyć także rachunki związane z leczeniem – wówczas uzyskasz zwrot poniesionych kosztów.

  PS. suma ubezpieczenia a kwota składki to dwie rożne sprawy. W szkole płacisz składkę 50 zł, ale w rzeczywistości jesteś ubezpieczony na znacznie wyższą kwotę. Jest to maksymalną kwota, którą ubezpieczyciel może wypłacić w określonych warunkach.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jesteś ubezpieczony na 50 zł? To coś chyba nie tak. To raczej składkę płacisz 50 zł na cały rok, a ubezpieczony jesteś na… jakieś kilkanaście tysięcy. Swoją drogą to bardzo mało co z resztą widać jak wypłacili ci niecałe 400 zł. Po 8 latach ubezpieczania i tak im się to zwróci. Nie ma sensu ubezpieczać się w szkole, lepiej razem z rodzicami się ubezpieczyć grupowo, dużo większe stawki wtedy można uzyskać.

  Avatar
  NiekumataXD
  Uczestnik

  Heejka!! Ja mam pytanie takie przy okazji. Jestem w 3 gimnazjum i ja płaciłam 70 zł na początku roku. Przedwczoraj wróciłam z przychodni i okazało się że mam zwichniętą kostkę bo ześlizgnęłam się trochę ze schodów xD Ile dostanę odszkodowania z PZU? Rodzice dopiero w przyszłym tygodniu będą wypełniać wniosek ale jestem ciekawa ile mi przyznają. Tysiąc złotych byłoby fajnie dostać 😀

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Oj dziewczyno, to ty się cieszysz że zwichnełaś sobie tą kostke czy tam nogę? Jak tak to się nie nacieszysz długo bo dostaniesz max 100 zł o ile w ogóle coś ci wypłacą. Oni za złamaną nogę wypłacają po 200 zł a ty byś chciała od razu tysiąc za takie coś. Trzeba było się normalnie ubezpieczyć w rodzinie a nie w szkole to byś może coś więcej dostała.

  Avatar
  NiekumataXD
  Uczestnik

  100 zł na pewno nie dostane bo kumpela jak miała złamany palec u ręki na wf to dostała 150 zł i mogła normalnie chodzić a ja nie mogę nawet chodzić normalnie tylko z tymi kulami wszędzie muszę iść 😛 i do szkoły nie chodzę ale do wakacji ma już być w porządku wszystko

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.