Kolizja pod wpływem alkoholu z mojej winy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Kolizja pod wpływem alkoholu z mojej winy

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  qolo 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kosta
  Uczestnik

  Przytrafiła mi się kolizja pod wpływem alkoholu niestety przeze mnie. we krwi wykazalo 0,6 promila…Po przesluchaniu przyznalam sie do winy.Kobieta (poszkodowana) podobno dostarcza jakies zaswiadczenia,ze sie leczy pomimo,ze w szpitalu niczego nie stwierdzono. Na jaki czas zabiora mi prawo jazdy? Jaka grzywne za to zdarzeniedostane ? Czy bede musiala pokryc koszty naprawy samochodu owej pani?

  Avatar
  nico
  Uczestnik

  jeżeli spożywałaś alkohol to niestety zachodzi wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela z polisy OC pojazdu. Oznacza to tyle, że będziesz zmuszona pokryć roszczenie wypłacone przez ubezpieczyciela poszkodowanej w wypadku.

  Avatar
  qolo
  Uczestnik

  Twój ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanej pieniądze za naprawę pojazdu i jeśli ona zgłosi szkodę osobową, to również za szkodę osobową Następnie zwrócą się do Ciebie o zwrot wypłaconej kwoty.
  Co do sprawy sądowej, to chyba nie słyszałem o niższej karze niż 500zł i zabraniu prawka na rok. Ale jeśli jednak ostatecznie coś tej poszkodowanej się stało to możesz nawet do więzienia trafić.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.