Moja dziewczyna miała wypadek rowerowy

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  krzysio
  Uczestnik

  Witam, moja dziewczyna miała wypadek rowerowy, wjechała w dziurę w ścieżce rowerowej i upadając na twarz złamała żuchwę i wybiła sobie kilka zębów na miejsce wypadku zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Co musimy zrobić aby dostać odszkodowanie ? Kogo jest wina za tą dziurę ? Pierwszy raz nam się coś takiego przytrafiło i nie wiemy od czego w ogóle zacząć. Bardzo prosimy o jakieś przydatne wskazówki. Z góry dziękujemy.

  Avatar
  luska
  Uczestnik

  Należy ustalić kto jest właścicielem ścieżki rowerowej i kto odpowiada za jej stan. Potem trzeba ustalić czy podmiot odpowiedzialny posiada ubezpieczenie OC. Jeśli tak to zgłaszamy szkodę (do ubezpieczyciela tego właściciela ścieżki rowerowej) i załączaamy wszystkie dowody (zdjęcia, zeznania świadków itp.)

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Dokładnie jak napisał/a „luska”. Najważniejsze żeby ustalić kto jest właścicielem ścieżki rowerowej i do niego wystosowac odpowiednie roszczenia. Najprawdopodobniej likwidacją szkody zajmie się jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe bo podmioty takie publiczne zawsze sa ubezpieczone od takich akcji. Później wysłać wszystkie dokumenty z leczenie i wnosić o wypłatę odszkodowania, ewentualnie zadośćuczynienia.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.