Wypadek w pracy – złamanie mostka i chrząstki żebra

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wypadek w pracy – złamanie mostka i chrząstki żebra

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Henryk 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Henryk
  Uczestnik

  Pracuję w wojsku na okrętach Marynarki Wojennej. Ostatnio miałem wypadek przy pracy. Podczas schodzenia po schodach na okręcie do siłowni (maszynowni) okrętowej potknąłem się i spadłem w dół uderzając klatką w poręcz czego efektem było złamanie mostka klatki piersiowej oraz chrząstki 6 żebra. Jestem w trakcie rechabilitacji a później będę się starał o odszkodowanie. Jestem ubezpieczony w pracy i dodatkowo jeszcze w PZU w ubezpieczeniu grupowym. Na jaki łącznie mogę liczyć procent uszczerbku na zdrowiu i czy ewentualnie jeśli będzie to jakaś śmieszna suma to czy mogę sie od niej odwołać? Jak poszedłem do lekarza z prześwietleniem klatki to ten polecił mi zrobić USG mostka, tylko że to USG kosztowało 50zł, Gdy poprosiłem go aby wypisał mi jakieś skierowanie powiedział, że takie USG darmowe można zrobić tylko leżąc w szpitalu i musiałby mnie położyć najpierw do szpitala. Czy mam możliwość odzyskania z ubezpieczenia tych 50zł jeśli tak to w jaki sposób?

  Avatar
  oliwka50
  Uczestnik

  Nie sposób ocenić jaki może Ci się należeć uszczerbek na zdrowiu, to wiedzą tylko lekarze orzecznicy. Jeśli chodzi o sprawe kosztów leczenia to musisz zapoznać się z OWU umowy ubezpieczenia.

  Avatar
  Henryk
  Uczestnik

  troszkę poszperałem w necie i znalazłem tabele z procentami. z tego co widzę to jest wyraźnie napisane ile procent i za jakie złamanie mostka sie dostaje a jeśli chodzi o żebra to za każde po 1%.

  Avatar
  Henryk
  Uczestnik

  Dostałem właśnie decyzję za złamany mostek i żebro, przyznano mi 3% i wypłacono 800zł. Według mnie to zdecydowanie za mało Wspomnę że mostek dalej boli. Dobrze wszystkim radzę nie ubezpieczajcie sie w PZU !!!

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.