Przytrafiła mi się stłuczka z mojej winy. Co mam robić ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Przytrafiła mi się stłuczka z mojej winy. Co mam robić ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  luksik
  Uczestnik

  Niestety pierwszy raz przytrafiła mi się stłuczka i w dodatku ja ją spowodowałem. Uderzylem lewym tylem w lewy przod innego samochodu tak ze zarysowalem swoj lewy bok na calej dlugosci samochodu i lekko wgniotlem z lewej strony zderzak , Tamtemu kierowcy odpadl zderzak i potukla sie lewa lapa migacza z przodu. Po przyjezdzie polcji i po rozmowie z nimi kierowca stwierdzil ze jednak spiszemu oswiadczenie zeby obylo sie bez mandatu. Zaproponowal jeszcze ze jak odkupie mu popsute elementy to nie pojdzie do ubezpieczalni. Wziąłem od niego numer telefonu i powiedziałem że zadzwonię. Boje sie teraz ze ten kierowca zniszczy caly przod zeby dostac wiecej pieniedzy Czy on moze zniszczyc samochod tak by dostac wieksze odszkodowanie ? Co powinienem zrobic w takiej sytulacji ?

  Avatar
  drzewko
  Uczestnik

  Jeżeli płacisz za OC np. 1000zł i utracisz np. 10% zniżek, to w przyszłym okresie zapłacisz za OC ok. 1100 zł. Gdzie sens płacenia komuś np. parę tysięcy, jak można stracić np. 200zł płacąc tylko trochę więcej za OC po zgłoszeniu szkody.
  Odnośnie dorobienia uszkodzeń w tamtym samochodzie to jest bez sensu, bo i tak koszt naprawy przekracza wartość pojazdu i szkoda będzie rozliczona jako całkowita.

  Avatar
  luksik
  Uczestnik

  Jego nowy zderzak koszutuje 200 zl a lampa 25 zl. Chcialbym ominac utrate znizek i tego zeby on wjechal mi na ubezpieczenie…

  Avatar
  drzewko
  Uczestnik

  Jak bardzo nie chcesz korzystać z ubezpieczenia, to możesz zapłacić. Tylko weź oświadczenie, ze wpłacono kwotę za uszkodzenie konkretnych elementów i że poszkodowany zrzeka się jakichkolwiek dalszych roszczeń z tego tytułu. W oświadczeniu opisz także przebieg kolizji.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Nie bardzo rozumiem tego, że aby uniknąć mandatu to spisaliście oświadczenie. Z tego co wiem to mandat i tak się dostaje. Nie słyszałem żeby ktoś dostał mandat tylko dlatego, że nie zgodził się spisać oświadczenia. A co do tego niszczenia samochodu celem wyłudzenia wyższego odszkodowania to nie do końca tak jest, że tam gdzie zniszczy to tam mu zapłacą za naprawę. Jak sobie zarysuje przód maski czy lewe drzwi to w życiu nie dostanie za to odszkodowania.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.