Wypadnięcie dysku ile zwolnienia lekarskiego mogę dostać?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wypadnięcie dysku ile zwolnienia lekarskiego mogę dostać?

Tagi: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  Dzień dobry państwu,  prosze mi powiedzieć wypadnięcie dysku ile zwolnienia powinienem dostać bo miałem wypadek w pracy. Wypadł mi dysk podczas przenoszenia ciężkiego przedmiotu. Od razu jak to się stało zgłosiłem wypadek i pojechałem do szpitala. Dostałem pół roku zwolnienia. Przez ten okres przyjmowałem NLPZ-y, miałem zastrzyki, chodziłem do różnych specjalistów, miałem rehabilitację. Niestety nic nie pomagało i wysłano mnie na tomografię komputerową. Po obejrzeniu wyniku neurolog stwierdził, że potrzebna będzie operacja. Świadczenie rehabilitacyjne dostałem na pół roku. Poddałem się operacji i dopiero tam okazało sie, że dysk mi wypadł. Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Kwalifikacja jest możliwa, ale najpierw musisz zgłosić pisemnie zdarzenie u pracodawcy. Musisz podać daty i krótki opis oraz świadków zdarzenia. Po dostaniu tego pisma pracodawca powinien powołać zespół powypadkowy i w ciągu 14 dni dokonać oceny zdarzenia i zakwalifikować zdarzenie jako wypadek przy pracy.

  Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Jeżeli dźwigałeś, to jest to przyczyna zewnetrzna.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, kolejka. Już na początku życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia

  Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  Z Twojego opisu wynika, że tak. Wypadek miał bowiem miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych. A Twoje dolegliwości, choć nie wystąpiły bezpośrednio po wypadku, to mają z nim związek. Możesz więc starać się o świadczenia z ZUS.
  Wypadek musi być jednak oficjalnie zgłoszony pracodawcy. Ten sporządzi protokół. Gdy to będzie gotowe, musisz jeszcze dostarczyć wniosek o odszkodowanie i ZUS ZLA. Te dokumenty pracodawca przekaże ZUS, a ten będzie mógł przeprowadzić procedurę, która kończy się wypłatą odszkodowania. mMożesz zgłosić się do pracodawcy w kazdej chwili – rszczenia z tytułu wypadku przy pracy nie ptrzedawniają się – warto jednak zrobić to jak najszybciej.

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  Można uznać, że Twój uraz miał miejsce po tym, jak włożyłeś za duży wysiłek do podniesienia ciężaru w stosunku do Twoich możliwości. Jest to więc przyczyna zewnętrzna. Generalnie, każda przyczyna pochodząca spoza Twojego organizmu jest przyczyną zewnętrzną.

  Avatar
  MAriveX
  Uczestnik

  Jak dla mnie wypadek przy pracy był ale pojawia się pytanie po coś to dźwigał chłopie? Na pewno miałeś szkolenie BHP i było mówione ile można a ile nie. Musisz uważać na takie rzeczy nie tylko w pracy ale w domu też. Uprzedzając pytanie czy możesz ubiegać się o odszkodowanie od pracodawcy to już mówię że nie da rady.

  Avatar
  grzaniecEU
  Uczestnik

  A witam wszystkich, ja mam pytanie do jakiegoś prawnika. Czy jak przenosiłem z innym pracownikiem ciężki towar i on w pewnym momencie upuścił go po swojej stronie i tym samym spadł na moją stopę to czy dostał bym odszkodowanie od pracodawcy? Skoro towar jest ciężki i nie ma zadnych wózków do przewożenia tylko trzeba ręcznie, to chyba jakas jego wina w tym jest że takie wypadki się zdarzają. Miałem stłuczoną stopę i praktycznie nie mogłem chodzić dobre dwa tygodnie ale takie wypadki już były częściej i też kumplowi jak dźwigał to wyskoczył dysk. Jak to prawnie wygląda? czy można to gdzieś zgłosić?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  O to widzę że zakład pracy “dba” o pracowników. A co wy dźwigacie że we dwóch nie dajecie rady? Nie powinno tak być, napiszcie do prezesa żeby kupił chociaż jakiegoś paleciaka bo przecież bez przesady żeby się zrywać. Chociaż z drugiej strony to normalne w naszych warunkach, jak najtaniej ale jak najlepiej ma być zrobione.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.