Wypadek w pracy kto płaci chorobowe?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Wypadek w pracy kto płaci chorobowe?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Krisnake 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  paulina12
  Uczestnik

  Proszę o pomoc. Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz. Miałem wypadek w pracy kto płaci wtedy chorobowe? Jestem już przeszło 2 miesiące na zwolnieniu chorobowym a ciągle nie mam pieniędzy. Mój szef mówi, że wypłacą mi z ZUS-u. Ktoś mi natomiast mówił, że to pracodawca płaci. Jak to w końcu jest ?

  Avatar
  kot
  Uczestnik

  Odpowiedź jest prosta – ZUS bo jest to zasiłek chorobowy. Pracodawca płaci natomiast wynagrodzenie za czas choroby.

  Avatar
  9023
  Uczestnik

  Mam problem. Mój mąż wracając z nowej pracy (3 dzień nowej pracy) złamał sobie kość piętową. Czy w takim przypadku może liczyć na chorobowe. Proszę o odpowiedź.

  Avatar
  peso
  Uczestnik

  W moim przypadku ZUS nie przyznał mi odszkodowania, bo uznali, że wypadek nie był z przyczyn zewnętrznych. Czy mogę się odwołać ?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Przez pierwsze 33 dni zasiłek chorobowy wypłaca pracodawca. Po tym okresie – robi to ZUS.
  Paulina 12 – Twój szef ma zatem rację. Upewnij się jednak, czy wszystkie formalności zostały przez pracodawcę dopełnione i czy Ty dostarczyłaś mu wszystkie dokumenty. Konieczny jest bowiem druk ZUS ZLA, który wypełnia Twój lekarz.

  Jeżeli Toje zwolnienie lekarskie wynika z wypadku przy pracy, możesz także starać się o odszkodowanie, właśnie z ZUS. Tutaj musisz jednak dostarczyć jeszcze wniosek o odszkodowanie, a pracodawca powinien dołączyć protokół z wypadku.

  Avatar
  Krisnake
  Uczestnik

  Ja już nie chce wracać do mojej historii ale tez powiem ze miałem oj spore problemy w mojej poprzedniej pracy. Nie dość że szef taki młody chłopak nawet nie myślał żeby jakiś protokół powypadkowy spisać, to jeszcze okazało się że nawet nie byłem ubezpieczony w zusie. Jak mu powiedziałem że sam się zgłosze do zusu bo przecież mam prawo do odszkodowania nawet jak nie byłem ubezpieczony, to powiedział że w tym samym dniu już nie muszę przychodzić do pracy. I wiecie co ? Zrobiłem tak jak powiedziałem, nie było lekko z tymi formalnościami i sam miałem spore kłopoty żeby uzyskać to odszkodowanie ale udało się. Mój były szef miał spore kłopoty i z tego co mi wiadomo musiał zapłacić wszystkie zaległe składki i jakieś kary. Także uwazajcie i zawsze sprawdzajcie czy jesteście ubezpieczeni!!

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.